Звіт про проведення тижня циклової комісії викладачів філологічних дисциплін
9 листопада – День української писемності та мови, відзначають його на честь Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято об’єднує серця всіх, хто вболіває за долю української мови. У ВСП «Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» доброю традицією стало проведення тижня циклової комісії викладачів філологічних дисциплін саме у ці дні.
Цьогоріч тиждень розпочався 08.11.2021 р. з проведення І етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка (Vseosvita.ua).
09.11.2021 р. учні та студенти коледжу брали участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.
09.11.2021 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської дистанційної олімпіади з української мови – «Всеосвіта. Осінь-2021». Учасників та переможців нагороджено пам’ятними сертифікатами.
10.11.2021 р. викладач Лисицина Б.Ю. провела інформаційно-виховний захід для студентів групи № 11 Б «Мова – глибина тисячоліть». Метою проведення заходу було розширення знань студентів про походження рідної мови, складний шлях її становлення та розвитку, виховати у підростаючих громадян України любов до рідної мови, як духовного спадку свого народу.
11.11.2021 р. проведено І етап ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика (Vseosvita.ua).
11.11. 2021 р. філологині Кухоцька О.Є. та Милацька В.В. провели інтерактивний захід «Мово українська, мово солов’їна» у формі гри між командами гр. № 10 та гр. 01 ХМ. Учні і студенти мали змогу не лише перевірити власні практичні навички з української мови, але й проявити креативність, вміння працювати злагоджено у команді, дотримуючись принципів партнерства та взаємоповаги.
Упродовж тижня викладачі Кухоцька О.Є., Лисицина Б.Ю,, Милацька В,В. показували презентації, відеофільми, використовували різні форми проведення заходів, які сприяли залученню учнів та студентів до пізнання історії становлення української писемності та мови, вихованню поваги до рідного слова, як важливого чинника консолідації суспільства.
Тиждень завершився нагородженням переможців, відзначенням активних учасників. Найкращі результати показали учні гр. № 3, 6, 7, 9 (Базелюк Андрій, Горбатко Назар, Мадан Владислав, Сащук Володимир, Сосинюк Назар, Приходько Дмитро), а також студенти груп № 11Б, 01 ХМ, 01 Б (Адамов Владислав, Антонюк Ілля, Басюк Катерина, Король Максим, Мельник Володимир, Семенюк Юлія).
Для нас рідна мова – це духовна святиня, яка допомагає виховувати віру в творчі сили свого народу, почуття національної гордості, любов до мови, прагнення розвивати її надалі для того, щоб передати нащадкам, як безцінний скарб