Муляр. Пічник. Штукатур.

Комплексна професія : Муляр. Пічник. Штукатур.

Професія: Муляр

Код: 7122

Професійні кваліфікації:  2-3, 4 розряд

Мабуть, небагато знайдеться на Землі професій, що за віком сягають у глибоку давнину, як професія муляра, пічника чи штукатура. І дійсно, як тільки кількість населення первісного світу перебільшила кількість місць у печерах, людям довелося дбати про стіни, які б захищали їх від пронизливого вітру, та дах, який боронив від снігу та дощу, та вогнище, яке б зігрівало та годувало.

Професія «муляр» – одна із основних та найстаріших будівельних професій. Назва її походить від слова «мурувати».

Сьогодні професія муляра шанована суспільством. Саме він втілює у життя ідеї архітекторів і проектувальників, зводить просторові конструкції промислових споруд, будівлі суспільно-побутового призначення та житлові будинки. Муляр наших часів – це будівельний робітник. У наші дні багато унікальних об’єктів, де потрібна особливо висока якість будівельних робіт.

Кваліфікований муляр, справжній майстер своєї справи поважає себе, свою працю, свою професію і береже традиції давніх майстрів. Йому повинні бути притаманні такі морально-ділові якості, як відповідальність, наполегливість, самостійність, захопленість своєю справою.

Професія муляра у нашому коледжі є комплексною. Вона доповнюється суміжними професіями – пічник; штукатур.

 

Професія: Пічник

Код: 7122

Кваліфікація: пічник  2-3, 4 розряд

Не менш важливою професією є професія пічника, а особливо в даний час. У зв’язку із значним подорожанням природнього газу пічне опалення набуло великого значення, так як виникає потреба обігрівати домівки швидко і економно. Потреба в пічних пристроях буде завжди.

Професія «пічник» – важлива і почесна в сучасному будівництві. Де б ми не жили в міській квартирі, або в будинку поява печі або каміна стає не просто черговим етапом оформлення домашнього інтер’єру, а важливою подією, яка означає, що в домі з’явилось те, що дарує затишок, тепло, спокій. Що не кажіть, а все-таки у каміна є щось романтичне, загадкове і привабливе. І це невипадково. Печі, каміни всіх видів притягують людину, немов магніт. Поряд зі словом «піч» логічно з’являється слово «хліб». Піч і хліб, тісне сімейне коло – це повнота життя. У родинному колі  проходило все життя людини. Вогнище ставилося  єдине для всіх. У давні часи вогонь у домі вважався божеством, який оберігав мир і спокій усіх членів родини. З кожним роком пічні роботи вдосконалюються, тому і попит зростає.

 

Професія: Штукатур

Код: 7133

Професійні кваліфікації: 2-3 розряд

Професія «штукатур», як і майже всі будівельні професії, є досить давньою, та поєднала в собі традиційні та найсучасніші технології..

Люди завжди прагнули жити в теплі і затишку. Щоб надати довершеного зовнішнього вигляду житлу, люди почали його обштукатурювати.

Штукатур – це  фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку. Саме штукатури надають усім будівлям завершений вигляд. І ніяка фарба або, припустимо, шпалери не зможуть сховати недоліки, які були допущені штукатуром. Штукатури не просто вирівнюють поверхні, вони надають поверхням певних властивостей, а в окремих випадках, при використанні декоративних штукатурок, і довершеного зовнішнього вигляду.

Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем наближається до художника. Результати роботи штукатура є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю. Основне завдання штукатура – вирівняти поверхню, зробити її гладкою.

Отримані в процесі навчання знання дають можливість муляру, пічнику, штукатуру працювати на будівництві, застосовуючи сучасні технології.

Розмір заробітної плати залежить від кваліфікаційного розряду, складності виконуваних робіт і є досить високим. Сьогодні молодь розуміє, що спеціаліст з умілими  руками та  професійною освітою, може отримати чималу винагороду за свою працю. Кваліфікованих кадрів, котрі б вміли працювати, і головне хотіли б цього, на будівельних об’єктах завжди не вистачало, а особливо зараз, в такий складний час для відбудови України.

Previous Image
Next Image

info heading

info content