Столяр будівельний. Верстатник деревообробних верстатів.

Столяр будівельний. Верстатник деревообробних верстатів.

Столяр будівельний

Професія – 7124.2.

Кваліфікація – 2,3,4 розряд

Споконвіку дерево вірою і правдою служило людям. Деревина є предметом праці столяра.

Столяр виконує цілий комплекс робіт. Він займається обробкою деревини, виготовляє з неї вироби: робить лижі, сходові огорожі, столи, дивани і т.д. Особливо великий внесок роблять столяри в будівельну справу: влаштовують віконні та дверні блоки, монтують перегородки, врізають замки, влаштовують вбудовані меблі і т.д.

Красиві, витончені, надійні речі може робити тільки людина, що добре обізнана про всі властивості і якості матеріалу.

Найцікавіше в цій роботі – це можливість проникнути в характер матеріалу, пізнати його, зуміти його правильно використати. Хто спроможний захоплюватись деревом, проникнути в його красу, той легко досягне вершин професійної майстерності. В умілих руках столяра дерево слухняне і податливе, робочий робить із нього чудеса: балясини, різну лиштву (наличники), карнизи, меблі.

 

Повинен знати:

 • способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів;
 • способи забивання окремих місць деревини;
 • способи виготовлення столярних виробів середньої складності.

Повинен уміти:

 • раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
 • додержуватись норм технологічного процесу;
 • не допускати браку в роботі;
 • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
 • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
 • знати інформаційні технології.

Верстатник деревообробних верстатів

Професія – 7423.2

Кваліфікація – 1,2,3 розряд

В ході розвитку техніки людна переходила від ручної обробки деревини до механічних та автоматичних верстатів і ліній. Професія верстатник деревообробних верстатів – це перша сходинка до майбутньої праці: переробки деревини і виготовлення різних виробів з дерева на верстатах та різному устаткуванні.

Повинен знати:

 • будову верстатів, які обслуговує;
 • породи, види та дефекти обробки деревини, правила заточування свердел;
 • припуски та допуски на обробку;
 • правила встановлення різального інструменту;
 • як застосувати шаблони, виготовити лінійку на фрезерний верстат;
 • призначення контрольно-вимірювальних інструментів;
 • технічні умови на продукцію, деталі, що обробляються;
 • способи розкрою фанерної продукції; вимоги до якості обробки.

Повинен уміти: виконує поздовжній та поперечний розкрій пиломатеріалів з деревини м’яких порід на однопильних верстатах. Випилює деталі з деревини м’яких порід за розміткою на стрічкопиляльних верстатах. Розкроює попередньо пропарені бруски, заготовки, гнуто клеєні, гнуті деталі. Виконує формування не личкованих щитів, рамок у заданий розмір на однопильних верстатах. Оцінює якість пиломатеріалів, обрізує дошки під керівництвом верстатника більш високої кваліфікації поза лісопильним потоком. Виконує торцювання пиломатеріалів у лісопильному потоці під керівництвом верстатника більш високої кваліфікації. Розкроює клеєну шарувату деревину та заготовки під кутом по шаблону на однопильних верстатах. Виконує фугування крайок лущеного або струганого шпону на крайко-фугувальному верстаті. Виконує свердління отворів у деталях на одношпиндельних верстатах з механічною подачею. Вибирає пази в деталях на свердлильно-пазувальних верстатах. Виконує налагодження цих верстатів під керівництвом верстатника вищої кваліфікації. Виконує стругання в кут крайки та пазу брускових деталей на фугувальних верстатах, фрезувальні роботи на однобічних рейсмусових верстатах. Виконує фрезування в розмірі та профілювання заготовок, деталей на налагоджених чотирибічних ( чотирисемишпиндельних ) та калювальних верстатах. Стругає стружку різних специфікацій на стружкових верстатах, самостійно налагоджених. Набирає щити з рейок та зшиває їх на зшивальному верстаті. Виконує точіння деталей середньої складності, фрезування по лінійці пазу, чверті, фаски, галтелі, шпунта, гребня та інші в брускових деталях хвойних, м’яких листяних порід деревини та в не личкованих щитових деталях. Виконує перфорацію деревностружкових та деревноволокнистих плит, фанери клеєної, шпону на перфораційних верстатах. Встановлює різальний інструмент. Розмічає та вирізує зразки для фізико-механічних випробувань з різних видів фанерної продукції. Контролює якість деталей, відбирає дефектні деталі.

 Професія столяр будівельний, верстатник деревообробних верстатів має надзвичайний попит на ринку праці. Саме в нашому коледжі у процесі оволодіння матеріалом учні навчаються самостійно працювати з науково-технічною і довідковою літературою, технічною документацією. Ця професія надасть вам можливість виконувати за новими технологіями такі роботи:

 • виготовляти віконні рами, дверні полотна, всі погонажні вироби;
 • збирати з ламінованих плит шафи, тумбочки, підставки для квітів, табуретки;
 • виконувати монтаж віконних та дверних блоків;

Закінчивши  коледж, учні отримують диплом кваліфікованого робітника та свідоцтво про повну загальну середню освіту, за якими вони зможуть влаштуватися на роботу в будівельні організації, приватні підприємництва, самостійно виконувати столярні роботи.