Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр

Комплексна професія : Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр.

Професія: Штукатур

Код: 7133

Професійні кваліфікації: 2-3, 4 розряд

Професія опоряджувальника досить почесна на будівництві. Висококваліфікований штукатур здатний крім, звичайної, виконувати кольорову декоративну штукатурку. Справжній маляр може не тільки фарбувати, але виконувати безліч фактурних опоряджень. Лицювальник-плиточник виконує справжні дива з різними видами плиток, коли опоряджує різні поверхні.

Штукатурні роботи відносяться до великої групи опоряджувальних робіт, а професія «штукатур»  займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій. В Україні вже намітилися тенденції до заміни традиційних штукатурних розчинів, мокрих способів штукатурення більш прогресивними матеріалами і технологіями. Йдеться про сухі модифіковані будівельні суміші, високо декоративні покриття, полімерні, мінеральні й синтетичні штукатурки, а також сухі способи опорядження поверхонь, наприклад застосування гіпсокартонних комплектних систем, високу ефективність яких засвідчує світовий та європейський досвід.

 

Професія: Лицювальник-плиточник

Код: 7132

Професійні кваліфікації: 2-3,4 розряд

Професія «лицювальник – плиточник» відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків (споруд ), та надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбовки, катки, скребки, кельми, шпателі, рівні, правила, рулетки та ін.

Лицювальник-плиточник самостійно сортує матеріал, підбирає плитку за розміром, кольором, підрізає плитки, підточує краї, свердлить отвори. Він готує поверхні під облицювання, робить насічки, очищає поверхні, готує необхідні розчини, суміші та мастики для кріплення плиток, натягує металеві решітки, обмащує їх розчином, заповнює шви між плитками.

Лицювальники-плиточники провідна професія в будівництві. Їх працею втілюються творчі задуми архітекторів по обробці інтер’єрів. Облицювання підлоги керамічною плиткою вважається дорогим видом обробки, але її краса і практичність з лишком компенсують витрати. Ніякі інші відомі матеріали не змогли повністю замінити керамічні плитки, тому що крім своєї міцності, естетики і легкості щодо утримання їх у чистоті, вони мають ще одну чудову властивість — утворюють сприятливе для людини середовище.

 

Професія: Маляр

Код: 7141

Кваліфікація: 2-3 розряд

Професія «маляр» — одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра — надати будівлі красивого, сучасного вигляду. Справжній маляр — хороший художник. Мистецтво прикраси житла, громадських будівель завжди було одним з найважливіших видів естетичної діяльності людини. У загальному обсязі будівництва опоряджувальні роботи займають значну частину. Тільки після виконання малярних робіт, будівлі приміщення набувають завершеного вигляду, в них створюються потрібні санітарно-гігієнічні і естетичні умови для життя і праці людей.

Як засвідчує досвід роботи із сучасними матеріалами, без професійних навиків реалізувати їх можливості в будівництві досить складно. Величезний асортимент будівельних матеріалів, що прийшов на зміну традиційному, потребує від фахівців зовсім іншого рівня знань, професійних навичок, обґрунтованого підходу до реалізації того чи іншого конструктивного вирішення. Наш коледж також готує висококваліфікованих штукатурів, малярів, лицювальників-плиточників, які користуються попитом на ринку праці, як на теренах нашої держави, так і  за кордоном.

Опоряджувальник, тобто «штукатур, лицювальник-плиточник, маляр  – це постійна потрібна високооплачувана професія.

Previous Image
Next Image

info heading

info content