Культурно-масова діяльність
Ласкаво просимо в бібліотеку
Поради на щодень У порадах зроблено спробу розкрити сутність і аспекти педагогічної майстерності: педагогічну техніку, культуру, педагогічний такт та імідж сучасного викладача та основні принципи його формування.
Ідеальних людей не існує. А якщо ви викладач – перед вами постає завдання, виконати яке практично неможливо (проте це не означає, що до цього не варто прагнути): стати ідеальним для ВСІХ ваших учнів та студентів. Зрозуміло, що всі ми різні, і ваші учні і студенти – не виняток, тож у кожного з них є власний стиль навчання. Якщо пощастить і ваш стиль викладання збігатиметься зі стилем навчання учня чи студента – ви неодмінно станете його улюбленим викладачем.
25 лютого – день народження Лесі Українки
Леся Українка (25 лютого 1871 р. – 1 серпня 1913 р.) видатна українська поетеса, письменниця, перекладачка, фольклористка та громадська діячка. Одна з центральних постатей української культури.
Справжнє ім’я поетеси – Лариса Петрівна Косач. Народилася у м. Новограді – Волинському в сім’ї службовця – юриста Петра Косача та відомої української письменниці, громадської діячки Олени Пчілки, сестри Михайла Драгоманова.
Писала у найрізноманітніших жанрах: поезії, ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Також працювала в ділянці фольклористики і брала активну участь в українському національному русі.
День Єднання Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.
СЬОГОДНІ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ – ОДНІЄЇ З ТРАГІЧНИХ І ВОДНОЧАС ЛЕГЕНДАРНИХ СТОРІНОК В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921РР. 105 роки тому на станції Крути, що у Чернігівській області, кілька сотень українських юнаків вступили у смертельний двобій з російсько-більшовицькою ордою, яка переважала і в живій силі, і в озброєнні.
День Соборності України – Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року. Відзначається щорічно 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році.
27 січня 2024 року виповнюється 185 років від дня народження видатного вченого-етнографа, фольклориста, правознавця, журналіста, громадського і просвітницького діяча, поета, автора тексту Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.
Він жив і працював у надзвичайно складних умовах переслідуванням царським урядом української культури і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що за висловом етнографа Федіра Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професій учених. Один лише вірш “Ще не вмерла Україна” зробив його ім’я безсмертним навіки.
Слова написав ще у 1862 році Павло Чубинський «Ще не вмерла України” 15 січня 1992 року Указом Президії Верховної Ради України було затверджено музичну редакцію національного гімну, а 6 березня 2003 року Указом Президії України затверджено національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета та приспіву Павла Чубинського «Ще на вмерла України».
Павло Чубинський/ Пишемо історію.
26 лютого- День кримського спротиву російській окупації — пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. Була відзначена один раз в 2016 році відповідно до Постанови Верховної Ради України № 3807 від 2 лютого 2016 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році», в подальшому офіційно не відзначалась. Цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг кримських татар на підтримку територіальної цілісності України.
День спротиву окупації АРК та м. Севастополя.
10 грудня міжнародний день захисту прав людини
10 грудня 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали загальну декларацію прав людини. 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». У ній держави беруть зобов’язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить – пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
День української хустки
Cпокон віків українська хустина була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. І вже третій рік поспіль 7 грудня українці традиційно відзначають Всесвітній День української хустки.
6 грудня День Збройних Сил України
Сьогодні Україна святкує славне свято,
Це свято-чоловіка, твоє це свято, брате!
Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину
Родину захищати і рідну Україну!
Це свято було засноване постановою Верховної Ради України в 1993 році. Відзначається щорічно 6 груня.
Життєвий шлях Тарас Шевченка
Тарас Григорович Шевченко, кобзар свого народу, безперечно є найвідомішим письменником в історії української літератури. Люди з різних країн світу шанують його пам’ять, а випускники шкіл вчать біографію.
Тарас Шевченко (1814-1861) за свої 47 років життя став відомим письменником, художником та головне – борцем за незалежність України. Його вірші й досі цитують українські патріоти. Великий кобзар став їхнім натхненником
20 лютого День Небесної Сотні
Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні.
НЕБЕСНА СОТНЯ. ДОКУМЕНТАЛІСТИКА ТА ХРОНІКА ПОДІЙ
100 Кращих Українських книг сучасності
Книги українською – як і українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці “загублених поколінь”, є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – “найбронебійніше” у світі!
Збірник поезії юних поетів і письменників відданих Україні
Калейдоскоп змінених дат 2023 р.
СЬОГОДНІ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ – ОДНІЄЇ З ТРАГІЧНИХ І ВОДНОЧАС ЛЕГЕНДАРНИХ СТОРІНОК В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921РР. 105 роки тому на станції Крути, що у Чернігівській області, кілька сотень українських юнаків вступили у смертельний двобій з російсько-більшовицькою ордою, яка переважала і в живій силі, і в озброєнні.
День Соборності України – Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року. Відзначається щорічно 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році.
Українські книги за 30 років незалежності
Григорій Сковорода як символ мудрості української землі
1Грудня -День боротьби зі СНІДОМ
6 грудня День Збройних сил України
10 сучасних українських письменників, книги яких має прочитати кожен
Незважаючи на те, що сучасна українська літературна традиція – явище досить молоде, вона вже достатньо сформована та самобутня.
Причин тому чимало, але головна з них – непроста українська історія. І ми
представили вашій увазі огляд 10 українських книг, які потрібно прочитати кожному.
Бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ
Бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань. Особистісно – орієнтована модель навчання і виховання ставить сьогодні у центр уваги читача як особистість, у формуванні якої немала роль відведена книзі.
Скарбницею духовних багатств людства, однією з найміцніших ланок , що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Важко переоцінити її значення для людства. Спочатку рукописна, а потім друкована, вона була є і залишається невичерпним джерелом знань.
«Чорні сторінки в історії нашої держави»
У ці дні наш народ в Україні та за її межами відзначає сумні роковини – 90 річниця Голодомору 1932-1933рр. Сьогодні присвячуємо пам’яті «безневинних страдників, убієнних голодом», «безбожно похованих, неоспіваних у молитвах, неоплаканих…»
Корисні тематичні посилання до вшанування пам’яті жертв Голодомору
Відео
Відео із закликом 26 листопада 2022 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Де б ти не був – вшануй» і ролик
«Ти приніс мені яблуко»)
Ролик «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» англійською мовою
Дивитися за посиланням [to watch follow the link]
Відеоролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання». Ролик розповідає про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років.
Переглянути з субтитрами російською мовою
Переглянути з субтитрами англійською мовою
Завантажити ролики у високій якості
Розширене інтерв’ю з дослідником Голодомору Володимиром Тиліщаком про спротив українських селян колективізації на початку 1930-х років.
Серія роликів «Незламні» про людей, які пережили Голодомор чи були його свідками й не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно.
Серія роликів «Голодомор – помста за свободу»
Відеоісторія «Чому Голодомор став можливим?»
Книги та брошури
Брошура «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»
Брошура «Голодомор не зламав» [brochure «The Holodomor failed to break us»]
Книга «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»
Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які зафіксували побачене, почуте та пережите.
Переглянути і завантажити електронну версію книги
Книга «Людяність у нелюдяний час» (2-ге видання) розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.
Переглянути і завантажити електронну версію книги
Збірка спогадів Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе життя» [Testimony of the
Holodomor by Anastasia Lysyvets «Speak of the Happy Life»]
Переглянути і завантажити електронну версію українською
Книга Ірини Реви «По той бік себе» – про соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій.
Переглянути і завантажити електронну версію книги
Книга «Пам’ять роду» – 16 історій родин, які пережили Голодомор 1932–1933 років. Переглянути і завантажити електронну версію книги
Інтернет-банери
Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» розповідає про людей, які не мовчали про Голодомор.
Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці тощо.
Виставкові проєкти
Виставка «Спротив геноциду»
Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932–1933 років. Виставка спростовує цей міф та розповідає про форми й методи спротиву, його розмах на основі архівних документів. Стенди виставки для перегляду і завантаження
Виставка «Україна 1932–1933. Геноцид голодом» розповідає для світової аудиторії історію Голодомору 1932–1933 років та чому він є геноцидом.
Стенди виставки доступні за посиланням українською, англійською, французькою, іспанською, португальською та німецькою мовами.
Брошура українською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, арабською, грецькою