Культурно-масова діяльність

Ласкаво просимо в бібліотеку

Життєвий шлях Тарас Шевченка

Тарас Григорович Шевченко, кобзар свого народу, безперечно є найвідомішим письменником в історії української літератури. Люди з різних країн світу шанують його пам’ять, а випускники шкіл вчать біографію.

Тарас Шевченко (1814-1861) за свої 47 років життя став відомим письменником, художником та головне – борцем за незалежність України. Його вірші й досі цитують українські патріоти. Великий кобзар став їхнім натхненником

20 лютого День Небесної Сотні

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.
Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні.

НЕБЕСНА СОТНЯ. ДОКУМЕНТАЛІСТИКА ТА ХРОНІКА ПОДІЙ

 

100 Кращих Українських книг сучасності

Книги українською – як і українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці “загублених поколінь”, є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – “найбронебійніше” у світі!

 

Збірник поезії юних поетів і письменників відданих Україні

Калейдоскоп змінених дат 2023 р.

Бій під Крутами

СЬОГОДНІ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ – ОДНІЄЇ З ТРАГІЧНИХ І ВОДНОЧАС ЛЕГЕНДАРНИХ СТОРІНОК В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ 1917-1921РР. 105 роки тому на станції Крути, що у Чернігівській області, кілька сотень українських юнаків вступили у смертельний двобій з російсько-більшовицькою ордою, яка переважала і в живій силі, і в озброєнні.

День Соборності України

День Соборності України – Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року. Відзначається щорічно 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році.

Українські книги за 30 років незалежності

Григорій Сковорода як  символ мудрості української землі

1Грудня -День боротьби зі СНІДОМ

6 грудня  День  Збройних сил України

10 сучасних українських письменників, книги яких має прочитати кожен

Незважаючи на те, що сучасна українська літературна традиція – явище досить молоде, вона вже достатньо сформована та самобутня.

Причин тому чимало, але головна з них – непроста українська історія. І ми
представили вашій увазі огляд 10 українських книг, які потрібно прочитати кожному.

Бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ

Бібліотека сьогодні – це відчинені двері в широкий світ, варто лише переступити поріг, щоб отримати різноманітну інформацію. Навчальний процес неможливий без книжки: підручника, творів художньої літератури, наукових та довідкових видань. Особистісно – орієнтована модель навчання і виховання ставить сьогодні у центр уваги читача як особистість, у формуванні якої немала роль відведена книзі.
Скарбницею духовних багатств людства, однією з найміцніших ланок , що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Важко переоцінити її значення для людства. Спочатку рукописна, а потім друкована, вона була є і залишається невичерпним джерелом знань.

«Чорні сторінки  в історії нашої держави»

У ці дні наш народ в Україні та за її межами відзначає сумні роковини – 90 річниця Голодомору 1932-1933рр. Сьогодні присвячуємо пам’яті «безневинних страдників, убієнних голодом», «безбожно похованих, неоспіваних у молитвах, неоплаканих…»

Корисні тематичні посилання до вшанування пам’яті жертв Голодомору

Відео

Відео із закликом 26 листопада 2022 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Де б ти не був – вшануй» і ролик

«Ти приніс мені яблуко»)

Завантажити у високій якості

Ролик «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» англійською мовою

Дивитися за посиланням [to watch follow the link]

Відеоролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання». Ролик розповідає про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років.

Переглянути українською

Переглянути з субтитрами російською мовою

Переглянути з субтитрами англійською мовою

Завантажити ролики у високій якості

Розширене інтерв’ю з дослідником Голодомору Володимиром Тиліщаком про спротив українських селян колективізації на початку 1930-х років.

Дивіться за посиланням

Серія роликів «Незламні» про людей, які пережили Голодомор чи були його свідками й не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно.

Дивіться за посиланням

Серія роликів «Голодомор – помста за свободу»

Дивіться за посиланням

Відеоісторія «Чому Голодомор став можливим?»

Дивіться за посиланням

Книги та брошури

Брошура «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»

Завантажити

Брошура «Голодомор не зламав» [brochure «The Holodomor failed to break us»]

Завантажити

Download

Книга «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»

Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які зафіксували побачене, почуте та пережите.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Людяність у нелюдяний час» (2-ге видання) розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Збірка спогадів Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе життя» [Testimony of the

Holodomor by Anastasia Lysyvets «Speak of the Happy Life»]

Переглянути і завантажити електронну версію українською

Download

Книга Ірини Реви «По той бік себе» – про соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Пам’ять роду» – 16 історій родин, які пережили Голодомор 1932–1933 років. Переглянути і завантажити електронну версію книги

Інтернет-банери

Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» розповідає про людей, які не мовчали про Голодомор.

Переглянути і завантажити

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці тощо.

Переглянути і завантажити

Виставкові проєкти

Виставка «Спротив геноциду»

Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932–1933 років. Виставка спростовує цей міф та розповідає про форми й методи спротиву, його розмах на основі архівних документів. Стенди виставки для перегляду і завантаження

Каталог

Виставка «Україна 1932–1933. Геноцид голодом» розповідає для світової аудиторії історію Голодомору 1932–1933 років та чому він є геноцидом.

Стенди виставки доступні за посиланням українською, англійською, французькою, іспанською, португальською та німецькою мовами.

Брошура українською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, арабською, грецькою