Знайомство із дисциплінами спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія»

 

 Дисципліна «Санітарно-технічне обладнання будівель» (СТОБ)

 Сьогодні важко уявити сучасну будівлю без «начиння» різними інженерними системами, до яких належать в значній мірі санітарно-технічні системи, що включають водопостачання (гаряче і холодне), каналізацію, газопостачання, опалення, вентиляцію і кондиціювання повітря.

Ці системи забезпечують комфортність проживання та оптимальні умови для праці. Вони суттєво впливають на архітектуру, об‘ємно-планувальні і конструктивні рішення будівель,  інтер‘єр приміщень тощо.

Також важливим є надійна і грамотна експлуатація санітарно-технічних систем для запобігання аварійних ситуацій, які призводять до руйнування будівельних конструкцій, а в подальшому будівлі. Щоб запроектована санітарно-технічна система працювала ефективно і виконувала потрібні функції, необхідно розуміти і знати властивості та закони рівноваги і руху рідини і газів.

Санітарно-технічні монтажні роботи тісно пов’язані з загальнобудівельними роботами в технології і організації будівництва.

А без знань проекційного і будівельного креслення запроектувати сантехнічну систему неможливо.

Оскільки експлуатація санітарно-технічних систем пов‘язана із значними витратами енергоносіїв, необхідно забезпечити їх раціональну та економічну роботу. Для цього потрібні фахівці високої кваліфікації, які здатні на сучасному рівні приймати технічні рішення як при проектуванні, так і при реконструкції та експлуатації інженерних систем та будівлі в цілому.     При вивченні дисципліни «Санітарно-технічне обладнання будівель» студенти детальніше знайомляться з будовою, схемами та  методами розрахунку  систем водопостачання і водовідведення, тепло-, газопостачання і вентиляції, та навчаються самостійно вирішувати практичні питання проектування, монтажу і експлуатації санітарно-технічних систем будівель і споруд різного призначення. Працювати будівельником можна й без освіти. Але якщо є прагнення підвищити шанси на кар’єрний успіх, потрібно подати документи для вступу до Костопільського будівельно – технологічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування. Де по завершенню навчання ви отримаєте диплом Європейського зразка.