ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день представники колективу ВСП «Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» разом зі всією світовою спільнотою вшановує пам’ять жертв Голокосту ‒ однієї з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя.
Голокост – це трагедія єврейського народу, яка забрала близько 6 мільйонів невинних життів. Знищені долі, роз’єднані родини – це занадто жорстокий урок історії, який потрібен пам’яті для того, щоб запобігти повторенню трагедії. На превеликий жаль, Голокост не обійшов стороною Україну. Друга світова війна була трагедією для українських євреїв.
«Костопільське гетто існувало в часовому інтервалі 05.10.1941 – 25.08.1942 рр. Утримувалось близько 6-7 тис. єврейського населення. Попри перенаселеність (у кожній кімнаті мешкало 10-15 осіб) у ґетто за час його функціонування не виникало епідемій. У грудні 1941 р. німці розстріляли першу велику групу в’язнів із 2,3 тис. осіб. Останні страти здійснювались під час ліквідації ґетто 25 серпня 1942 р., коли німецька поліція за підтримки українського шуцманшафту провела зачистку ґетто, розстрілявши 4 тис. євреїв за 5 км. від Костополя вздовж дороги на с. Дерманка. У липні 1942 р. в Костопільському лісі також знайшли свій спочинок 6 тис. євреїв із рівненського ґетто, які були розстріляні в кар’єрі поблизу лісу. У Костополі «корисні» євреї та члени їхніх сімей селилися ззовні вздовж забору гетто чи поруч із брамами, що вели в них», – інформацію надав науковий співробітник краєзнавчого музею Василь Лобов.
Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності. Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомагаємо відстоювати людську гідність для всіх.