Використання відновлюваної енергії в сучасному світі

   В нашому коледжі студенти за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» разом з опануванням тонкощів будівельної справи вивчають особливості інженерного обладнання будівель, використання традиційних і новітніх технологій забезпечення будинків водою, газом, теплом, чистим повітрям та відведення стоків.  Пріоритетним завданням в цій галузі в наш час є використання відновлюваних джерел енергії замість дороговартісних та вичерпних джерел енергії.

    Відновлювана енергія (регенеративна енергія) – енергія, що отримується з джерел, які за людськими мірками є невичерпними, і виходить з природних ресурсів (сонячне випромінювання, біомаса, вітер, вода річок та океанів, гейзери тощо). Основною відмінністю відновлюваних джерел енергії є те, що вони не знищуються під час використання, на відміну від мінеральних палив (кам’яне вугілля, нафта, природний газ або торф), які споживаються для вироблення енергії. Енергетична криза, що викликала стрибкоподібне збільшення вартості енергоносіїв, перспективи вичерпання запасів нафти і газу, а також суттєве погіршення екологічної обстановки спричинило відродження інтересу до відновлюваної енергії в середині 70-х років минулого століття. Застосування відновлюваної енергії людиною потребує наявності технологій використання енергії сонячного світла, вітру, морських хвиль, водних течій, біологічних процесів та геотермальних теплових джерел.

    Відновлювана енергія поступово витісняє традиційну енергію в чотирьох областях: генерація електроенергії, опалення і отримання гарячої води, транспорт і автономні енергетичні послуги. На сьогоднішній день відновлювальна енергія у світі забезпечує близько 22-24% загального енергоспоживання людства. Одним із пріоритетних напрямів розвитку європейської енергетики на сьогодні є використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), де  левова частка енергії надходить від переробки біомаси та відходів (64%).

     За даними Держенергоефективності України, частка відновлюваних джерел енергії в країні збільшилася за останні три роки з 3,9 до 5,8%.

Підготувала викладач Гоздецька Т.Т.