Українець – громадянин Європи: Дні Європи в коледжі.

    Слово “Європа” для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. З географічним розташуванням нам пощастило: ми народилися в самій душі Європи – в її географічному центрі.

    У 1887 році на Закарпатті, у Верхньотисинській улоговині на правому березі Тиси, було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

   Утім географічні точки – це далеко не все, що вбирає це ємке слово “Європа”: це і шлях, і напрям, і устремління, боротьба і сподівання. І те, що воно не стало фата морганою, маревом, яке поманило і зникло, свідчить сьогоднішній день, який відзначається на державному рівні.

    Заслуга українців у цьому, як свідчить історія, особливо новітня, – неоціненна. Але спочатку – про історію виникнення цього дня у світі.

    День Європи – зародився ще 9 травня 1950 року в Парижі.  Саме того дня міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості, що становили основу нарощування військової техніки, в нову наднаціональну модель життя. Ці підвалини спільної справи вибудувалися в спільний “Європейський дім” у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані, де вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи.

     Так народилася нова, унікальна, мирна і успішна модель співіснування народів великої частини світу, що грунтується на принципах співробітництва, взаємоповаги і взаємопідтримки, свободи, верховенства права і  демократії.

     У Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС, щорічно цього дня проходять урочисті заходи.  Головна їх мета – дати можливість кожному мешканцю великого континенту відчути себе у “Європейському домі” вільним і захищеним, незалежно від його громадянства і національної приналежності.

        Щоб не накладати і не асоціювати святкування цього дня з Днем перемоги, в Україні прийнята своя дата. З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Слід відзначити, що Україна – єдина держава, яка святкує День Європи, не будучи дійсним членом Європейського Союзу.

 Цьогоріч  День Європи в Україні припадає на 18 травня.

    У березні 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову “Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі”, в якій підтвердила мету українців бути у Європейському Союзі.  Було також відзначено, що Україна як європейська держава, яка поділяє спільну історію та цінності з країнами Європейського Союзу, має право подати заявку на набуття членства у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз.

   У 2014 році була підписана та ратифікована Угода про асоціацію між Україною та ЄС, а відтак утворилися партнерські відносини між сторонами. Україна сприйняла укладення Угоди як черговий крок на шляху до досягнення кінцевої мети європейської інтеграції – набуття повноправного членства України в Європейському Союзі.

     Ми, українці, відчуваємо, що ситуація в Україні та події навколо нашої держави займають одне з головних  місць у рамках спільної зовнішньої та безпекової  політики ЄС. “Українське питання” в різних нюансах дуже часто – на порядку денному  Європейського Союзу.

     Чому ми святкуємо цей день? Святкуємо, не будучи членами ЄС, бо:

– впевнені, що питання членства в ЄС – лише питання часу;

 – так формується позитивна громадська думка щодо євроінтеграційного курсу України;

– так ознайомиться якнайбільше людей з європейськими цінностями та традиціями;

– це популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;

– це залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

     Дні Європи в нашому коледжі розпочались урочистою лінійкою, на якій учні та студенти дізнались про історію відзначення цього свята. Надалі куратори груп та класні керівники провели інформаційні години в своїх групах на тему євроінтеграції. В четвер куратор групи 81 Б, Гузовець О. Ю.,  провела відкриту виховну годину «Сто кроків до Європи». Студенти та гості познайомились з історією, устроєм та пануючими приорітетами  ЄС, переглядаючи відео та презентації. Закінчився тиждень Європи виставкою стіннівок, які презентували країни Євросоюзу.

      І з усіма цими устремліннями і бажаннями ми сьогодні ми відзначаємо День Європи. У цьому святі також відчувається євроінтеграція. Гасло “Ми йдемо в Європейський дім” має цілком реальні обриси, з чим ми себе і вітаємо!

Previous Image
Next Image

info heading

info content