“Буду я навчатись мови золотої…”

Вже традиційно в перші дні листопада в нашому коледжі урочисто проходить Тиждень української мови, присвячений  Дню  української писемності та мови,  який відзначають 9 листопада.

Цьогоріч  програма предметного тижня була досить насиченою: викладачі української мови проводили різноформатні  заходи  адаптовані до дистанційного навчання. Це і конкурси, і онлайн-олімпіади,і інтерактивні ігри , і квести в рамках калейдоскопу філологічних забав .

Символічним початком тижня стало написання Всеукраїнського радіодиктанту  національної єдності, до якого долучилися студенти І та II курсів:  груп 01- Б та  91- Б,  викладачі української мови та зарубіжної літератури : Кухоцька О. Є, Милацька В. В., Лисицина Б. Ю., Стахнюк О. П. та Матченко С.М.

Кожне заняття української мови символічно розпочинали із демонстрації відеоролика «Нестор Літописець. Історія України. Загадки історії» з метою пояснення учням походження Дня української писемності та мови.

Впродовж тижня учні та студенти проходили дистанційну онлайн-олімпіаду «Осінь-2020 р» та Всеукраїнський онлайн-конкурс до Дня української писемності та мови «Слово до слова».  Вони пройшли комплекс цікавих тестових завдань, що дало змогу їм в черговий раз перевірити свої знання.

11 листопада викладачі взяли участь в Обласному методичному об’єднанні викладачів української мови та літератури на базі Рівненського автотранспортного фахового коледжу НУВГП (у форматі  онлайн- конференції). Всі мали змогу обговорити  досить актуальну для сучасного освітнього простору проблему:  недоліки та переваги методів проведення занять у дистанційному режимі.

13 листопада викладачі української мови Милацька В. В. та

Кухоцька О. Є.провели відкритий бінарний онлайн-урок у форматі калейдоскопу філологічних забав «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла» у 3 та 8 групах.  На занятті були апробовані  інтерактивні технології: онлайн-тестування, конкурси із використанням програм Wordwall, LearningApps, фотоквест,  презентація соціального ролика.

Впродовж тижня було проведено І етап Мовно-літературного конкурсу учнівської та студенської молоді ім. Т. Шевченка в групах молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників. Найкращою роботою визнано твір студентки групи  01-ХМ Семенюк Юлії.

10.11.2020 було проведено І етап Конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. Участь брали  учні та студенти, які показали найкращі результати в ІІ етапі Конкурсу. Переможцем став студент групи  01-Б Адамов Владислав.

Викладачі української мови висловили подяку всім, хто долучився до проведення заходів. Найактивніших учасників нагороджено грамотами та подяками.

Отже, Тиждень української мови, в рамках дистанційного формату навчання, дає шанс ще раз нагади всім, хто ми є, якого народу діти, вкорінити поняття, що мова наша – найкраща, наймилозвучніша, наймиліша…Це той скарб душі, який дає життя нашій нації.

Previous Image
Next Image

info heading

info content