ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРОФЕСІЙНИХ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ «БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ»

Тиждень циклової комісії – це творча співпраця студентів та викладачів, особливо сьогодні, в умовах дистанційного навчання. У ВСП «Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» двічі в навчальному році  проводиться тиждень циклової комісії викладачів професійних дисциплін спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія. Традиційно, проведення першого тижня проходить в останню декаду листопада, саме з 23.11 по 27.11. 2020 р.

Проведення тижня циклової комісії професійних дисциплін сприяє підвищенню у студентів рівня знань, інтересу до вивчення спеціальних дисциплін, прояву творчих здібностей і, звичайно, вдосконаленню професійної майстерності викладачів.

Розпочав тиждень викладач комп’ютерних дисциплін Коваленко М.М. проведенням відкритого практичного заняття  з дисципліни «Основи систем автоматизованого проектування» у групі №91Б. Тема заняття: «Виконання  штриховок та проставлення виносок».  В ході уроку було розглянуто інструменти для виконання та редагування штриховок та заливки в програмі AutoCAD 2018. Також розглянуто можливості програми по виконанню виносок на кресленні. У проведеному заході прийняли участь студенти 1 курсу групи 01-Бі, голова циклової комісії Алексєйчук Ж.В. та заступник директора з НВР Божко Н.В.

В цей же день головою ЦК  Алексєйчук Ж.В. був оголошений конкурс на кращу тематичну електронну листівку серед студентів всіх курсів «Новітні матеріали в будівництві майбутнього». Студенти відповідально та творчо підійшли до поставленого завдання. В цілому прийняли участь 14 студентів з різних груп. Шляхом проведеного голосування За визначеними критеріями: відповідність тематиці, актуальність та новизна, яскравість (художнє оформлення) – були визначені наступні переможці. Найкращими визнано листівки у виконанні Басюк Катерини студентки групи 01Б – І місце; ІІ місце розділили Антонюк Ілля студент групи 01Б та Мартинчук Максим студент групи 71Б; ІІІ місце дісталось студенту групи 81Б Ліхванову Віктору. Велика подяка всім студентам хто прийняв участь у конкурсі буде у вигляді подяк та сертифікатів.

Previous Image
Next Image

info heading

info content

24.11.20 року викладачки спецдисциплін Степчук Н.В. та Кожарко О.М. провели фотоконкурс «Мандрівка історичними будівлями нашого краю». Учасниками, якого були студенти груп 81Бі та 91Бі. Кожний населений пункт має свої особливості та місце, які привертають увагу як місцевих жителів так і туристів. Студенти вказаних груп зібрали цікаві фото визначних місць нашого краю, відвідали заклади культури, відпочинку, історичні будівлі та сучасні визначні об’єкти, провели незабутні моменти подорожуючи будівлями та спорудами нашого краю.

Степчук Н.В. ознайомила всіх присутніх із презентацією «З – під моєї руки виростають будинки». Сьогодні, щоб побудувати житловий будинок, потрібне залучення спеціальних механізмів та великої кількості людей самих різних  будівельних професій. Будівельник повинен багато знати і багато вміти. Був зроблений акцент на здатність до розуміння основних теоретичних положень, концепцій та принципів будівельних наук. Якраз завдяки таким висвітленим матеріалам  і було донесено студентам, що  за допомогою книг вони можуть вивчити різні дисципліни і стати в подальшому справжніми фахівцями.

Екватор тижня  ЦК був насиченим та цікавим. Розпочався цей день представленою викладачем Панчуком Ю.М. ознайомчою лекцією з дисципліни «Інженерна геодезія» на тему: «Топографічні знімання місцевості». В матеріалах лекції наведені принципи організації, процеси виконання геодезичних робіт, розглянуті питання теодолітного і тахеометричного знімання, знімання місцевості безпілотними літальними апаратами. Зокрема представлені матеріали знімання Берестовецького базальтового кар’єру з квадрокоптера, обробкою матеріалів фотознімків отримані топографічні плани, тривимірні моделі кар’єру за 2014-2016 роки. Накладання планів за вказані роки дало можливість визначити місця, площі та об’єми розробок копалин. Студенти групи та запрошені гості щиро дякували Юрію Миколайовичу за цікаву інформацію.

25 листопада усі бажаючі мали змогу переглянути фотожурнал «Сучасна санітарна техніка», який підготували викладачка Гоздецька Т.Т. і студенти групи 91Бі Ковальчук Ілля та Гаврилюк Дмитро. Гості онлайн-заходу ознайомилися з приладами і обладнанням, які використовуються для водопостачання і каналізації, вентиляції, опалення і газопостачання сучасних будівель. З фотожурналу студенти отримали корисну інформацію, яка була подана цікаво, стисло і динамічно. Після перегляду студенти поділилися отриманими враженнями та своїм міркуванням щодо вибору кращих варіантів влаштування санітарно-технічних систем.

Завершився цей день проведеним практичним заняттям на тему «Конструювання дахів» з дисципліни «Будівельні конструкції» в умовах дистанційного навчання. Викладачка спецдисциплін Алексєйчук Ж.В. запропонувала одну із методик забезпечення зворотнього зв’язку між викладачем і студентом в умовах дистанційного навчання, при виконанні практичних завдань,  використовуючи платформу Googl Meet , Viber, Генератор випадкових імен сайт https://wheelofnames.com/ , а також комп’ютерну програму Paint.

26 листопада викладачкою дисципліни «Основи системного аналізу»  Ступницькою Т.А. був проведений показовий підсумковий урок – гра на платформі Google Meet для студентів групи 81Б. Мета уроку – закріпити знання по «Основам аналізу систем та системним характеристикам інженерних задач». Урок–гра складався з чотирьох завдань: 1.теоретичне завдання «Колесо фортуни»; 2.складали алгоритм розв’язку транспортної задачі – використовуючи пазли; 3.гра «Відгадай» – розгадували кросворд; 4. Розв’язували тести. Всі ці завдання студенти виконували на платформі «ВСЕОСВІТА», приймаючи активну участь. Мета цього уроку була досягнута.

27.11.2020 в групі 71-Б було проведене лекційне заняття з навчальної дисципліни «Будівельна механіка». Темою заняття був розрахунок плоских статично-визначених рам. Пара була проведена онлайн на платформі Google Meet з представленням презентації в середовищі Microsoft PowerPoint. Були представлені основні теоретичні засади розрахунку статично-визначених рам і паралельно з цим наведений приклад розв’язку подібної задачі. Студенти активно приймали участь в занятті задаючи питання та відповідаючи на поставлені лектором. Заняття досягло своєї мети.

     Будівництво — одна з сфер людської життєдіяльності, де нові технології і матеріали особливо швидко знаходять своє застосування. Тому студенти спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» мають бути обізнані та вільно орієнтуватись в галузі інноваційних технологій будівельного виробництва, сучасних матеріалів та конструкцій, інженерних мереж, а також їх енергетичної та економічної ефективності. З цією метою в коледжі  започатковано проєкт «Інноваційні технології в сучасному будівництві». Це щомісячний відео-журнал новинок будівельної галузі, який розміщений на YouTube каналі та доступний для ознайомлення загальній аудиторії. До роботи над проєктом залучаються студенти старших курсів та викладачі. Автор та куратор проєкту – заступник директора, викладач Божко Н.В.

В рамках проведення тижня директор коледжу Алексєйчук А.П. створив і провів соціологічне опитування щодо професійної орієнтації та професійної компетентності студентів будівельного напряму. Опитування проводилось з метою узагальнення інформації стосовно чинників, які є ключовими у виборі професії та стосовно основних складових, які формують майбутнього фахівця. У опитуванні прийняли участь 66 студентів. Узагальнена інформація в подальшому надасть цикловій комісії змогу ще більше удосконалювати та покращувати освітній процес у коледжі, також ми визначились із найбільш вагомими чинниками для формування професійних компетенцій.

Тиждень пройшов насичено та цікаво як для студентів, так і для самих викладачів.

По завершенню  всіх запланованих заходів  відбулося засідання циклової комісії  з обговоренням та обміном інформацією. Також на цьому засіданні були підведені підсумки проведених тижневих заходів, відзначені позитивні моменти та завдання на майбутнє.

Previous Image
Next Image

info heading

info content