ТИЖДЕНЬ СУСПІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

Із метою різнобічного розвитку, поглиблення знань з правознавства та історії України, підвищення життєвої компетентності молоді, формування національної та правової самосвідомості, почуття патріотизму, гідності і самоповаги з 7 по 11 грудня 2020 року в коледжі проходив тиждень суспільних дисциплін.

У зв’язку з карантинними обмеженнями заходи проводилися в онлайн режимі з використанням сучасних навчальних платформ.

Протягом тижня викладачами Євгенією Лебедюк та Світланою Матченко був організований кінолекторій для перегляду учнями, студентами та викладачами коледжу фільмів з теми «Цікава історія України» :

  1. Вся історія за 10 хвилин.
    2. Україна на межі світів.
    3. Міняємо прапор?
    4. Що таке гривня?
    5. Таємниця козаків.

Також було організовано перегляд фільмів на тему «Права людини» :

  1. Історія розвитку концепції прав людини (частини 1 і 2).
    2. Декларація прав людини. Кожне слово оплачено жертвами.
    3. Загальна Декларація з прав людини.
    4. Світ прав людини.
    5. Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні.

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, у групі № 3 викладачкою Світланою Матченко був проведений відкритий урок з предмету «Основи правових знань» на тему «Права людини», під час якого учні з’ясували суть понять «права людини» і «свободи людини», розкрили особливу роль «Загальної декларації прав людини» та аналізували зміст статей Декларації, визначили значення захисту прав людини і громадянина в державі.

Урок супроводжувався презентаційними матеріалами, текстами правових документів, віршами українських поетів.

Мета уроку: вміти аргументовано відстоювати власну точку зору, активно мислити та бути правосвідомими громадянами держави.

8 грудня викладачка Ніна Левчук у групі № 10 провела урок з предмету «Основи правових знань» на тему «Закон і ми» у формі «урок-вікторина», метою якого були: виховання в учнів інтересу до правових знань, популяризація правових законів, зробити процес отримання знань з права цікавими і захоплюючими.
Під час проведення уроку були проведені такі конкурси: «чорний ящик», «жаргон», «математичне завдання», «юридична консультація», «інтелектуальний штурм – вікторина». Учні активно обмірковували конкурсні завдання і питання та майже завжди давали правильні відповіді.

Учні проявили достатні знання із законодавчої бази України, дізнались багато нового, що можуть використати у своєму майбутньому житті.

Того ж дня викладачка Євгенія Лебедюк провела відкрите заняття з Всесвітньої історії на тему «Вісь Берлін-Рим-Токіо», на якому студенти групи 91Б ознайомились із нарощуванням озброєння у світі на початку Другої Світової війни, політикою «умиротворення» агресора, задоволенням територіальних претензій Німеччини: аншлюс Австрії, прийняттям Мюнхенської угоди та Антикомінтернівського пакту.

На занятті використовувались презентації на тему «Портретна галерея» (Гітлер, Муссоліні, Чемберлен, Даладьє, Сталін), кросворди для перевірки домашнього завдання та бліц опитування студентів з використанням асоціативного ланцюжка на закріплення вивченого матеріалу.

Виховну годину на тему «Маю право» у групі 81Б організувала викладач Оксана Гузовець, в ході якої застосовувався метод «одягни віртуальні окуляри», тобто студенти уявляли себе учасниками правових ситуацій і відповідали на поставлені питання.
Під час проведення виховної години студенти дискутували з питань правових відносин, читали вірші, проводилось анкетування у вигляді голосування. Використовувалась презентація з відео і музикою (гімн ЮНІСЕФ).

В середу, 9 грудня, студентські групи 01Б та 91ХМ відвідали онлайн екскурсію – «Національний військово-історичний музей» [Електронний ресурс
incognita.day.kyiv.ua/museums/military/].

10 грудня цікаво і змістовно пройшов відкритий урок прес-конференція з предмету «Історія України», який організувала і провела викладач Оксана Гузовець у групі 91Б, на тему «Формування багатопартійності в Україні». На початку уроку студенти представили домашнє завдання у вигляді презентацій про історію партій: РУХ, КПУ, УРП – республіканська, СДПУ – соціал-демократична, Дам – демократична, Партія Зелених України.
Під час подачі нового матеріалу викладач використала елементи рольової гри – прес-конференцію, демонструвала історичні навчальні фільми та відеопрезентацію уроку.
На протязі заняття студенти відповідали на поставлені вчителем питання (бліц-опитування), висловлювали власну думку, дискутували.

В бібліотеці коледжу бібліотекар Надія Степчук організувала фотовиставку книг і видань про права людини, літератури правового змісту, а також з історії України та Всесвітньої історії.

По завершенню предметного тижня було проведено засідання циклової комісії, де був проведений аналіз та обговорення всіх заходів, а також розглянуті завдання та пропозиції на наступні тижні циклової комісії.