ПРОРОЧЕ СЛОВО КОБЗАРЯ

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава! І воля святая!». Як давно написані ці рядки… Але слова Тараса Шевченка сьогодні звучать для нас як емоційно – вольовий заклик до боротьби, який дає нашим військовим неймовірну силу іти тільки вперед – до ПЕРЕМОГИ!
Цьогоріч, у ВСП «Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» в онлайн-форматі відбувся конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка «Пророче слово Кобзаря». Викладачі української мови та літератури Кухоцька О.Є. та Милацька В.В. організували його з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, підтримки юних талантів художнього слова та збагачення їх навиками акторської і сценічної майстерності.
Студенти та учні декламували поезії: «Заповіт», «Тихо плаче Україна», «І мертвим, і живим, і ненародженим» та інші. Діти зуміли розкрити красу поетичного слова Кобзаря, а також показали доволі оригінальні підходи до декламації, завдяки яким шевченківські твори були насичені індивідуальним емоційним забарвленням. Не раз на очах викладачів та гостей свята бриніли сльози… Особливо, після перегляду відеоролика, у якому наші доблесні захисники, на окупованій території, цитують рядки із поезії «Кавказ».
За результатами голосування учасники отримали такі місця:
1 місце – Кравчук Назар, група 21-Б,
2 місце – Біба Артем, група 11-Б,
3 місце – розділили Терещук Денис, 21-Б і Антонюк Дмитро, група №4
Конкурс, який відбувався у 379 день війни, засвідчив, що творчість Тараса Шевченка і в ХХІ столітті спонукає молодь замислитися над сенсом життя і водночас усвідомити, що Великий Кобзар для багатьох поколінь українців був, є і залишатиметься символом високих духовних можливостей і нового етичного мислення.