Показовий  урок з інформатики: “Гордися своїми”

Сучасне суспільство розвивається шаленними темпами і дуже гостро потребує компетентних в своїх галузях спеціалістів. Бурхливий розвиток інформаційних технологій ставить перед нами завдання формувати новий тип випускників – толерантних, відкритих до демократичного спілкування, здатних критично оцінювати події навколишнього світу й адекватно на них реагувати. Тому одним із основних завдань системи освіти України є підготовка національно-свідомих, творчих громадян, здатних критично мислити і на високому інтелектуальному рівні розв’язувати проблеми, що постають перед українським суспільством. Саме з такою метою 26 жовтня у групі 31-БІ був проведений показовий  урок з інформатики: “Гордися своїми. Створення колективного проєкту”.

Викладачка комп’ютерних технологій Юлія Зданюк за допомогою поєднання інноваційних технологій із дидактичним матеріалом, що мав зміст патріотичного характеру,  зробила навчальний процес цікавішим. Адже саме зараз ми відмовляємося від російського напрямку та здобуваємо свою справжню національну ідентичність, а радянська колоніальна політика старанно насаджувала українцям почуття меншовартості та вторинності, яке ми ще довго інерційно плекали після здобуття Незалежності.

Захід розпочався із ознайомлення студентів з видатними науковцями, що мали українське коріння та подарували світові багато нових відкриттів, зокрема й у галузі інформаційних технологій. Студенти виступили із повідомленнями про вчених, які змінили світ. Зокрема підготували міні проєкти про Йосипа Тимченка, Ігоря Сікорського, Сергія Корольова, Євгена та Бориса Патонів, Анатолія Малихіна, В’ячеслава Петрова, Марину Вязовську. Виконали  інтерактивну вправу “Їх потрібно знати в обличчя” на інтернет-сервісі мультимедійних дидактичних вправ LearningApps, за допомогою якого перевірили і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяло формуванню їх пізнавального інтересу. А на останок ознайомилися з можливостями сайту canva.com та створили колективний проєкт про свою группу за допомогою google-презентацій, де останній слайд був настановою викладача: “Кожен громадянин має пишатися своєю державою. Не запитуй, що країна зробила для тебе, спочатку запитай себе, що ти зробив для країни. Я хочу, щоб у моїй Батьківщині не було міжусобиць, жорстокої війни, нехтувань історією. Тепер ми починаємо розуміти це дуже гостро. Україна – це центр, серце Європи, її окраса та перлина у срібному намисті. Ми любимо кожен схід сонця, кожен листочок, колосочок наших ланів та лісів, пишаймося і будьмо горді з того, що Ми – українці!”

Previous Image
Next Image

info heading

info content