Показове практичне заняття з дисципліни «Інженерна геодезія»

Комплексні геодезичні дослідження перед будівництвом приватних будинків, котеджів та інших подібних об’єктів – дуже важливий етап процесу, про який не варто забувати.

Фактично геодезія будівельного майданчика (для майбутнього будинку, котеджу або іншої будівлі) – це комплекс складних вимірів і розрахунків з документуванням отриманих результатів і закріпленням їх на місцевості.

Ці роботи дуже важливі. Саме робота геодезиста забезпечує грамотне прокладання комунікацій, правильне розташування будинку на ділянці та відповідність забудови особливостям рельєфу.

Тому в нашому коледжі викладається така дисципліна як «Інженерна геодезія». Викладач Панчук Ю.М. самовіддано працює із студентами коледжу, які показують хороші результати навчання. Сьогодні в групі 31Бі було проведене відкрите практичне заняття на тему «Технічне нівелювання точок, визначення їх висот».

Технічне нівелювання виконується для визначення перевищень між точками знімальної основи при вишукуваннях, будівництві та експлуатації споруд, а також для побудови профілю місцевості. За результатами нівелювання визначають висоти точок нівелірного ходу та характерних точок місцевості.

На початковому етапі завдання геодезиста – видати позначку закладення фундаменту, рівень чистої підлоги. У подальшому за допомогою зйомки перекриттів визначається правильність положення несучих конструкцій щодо вертикалі і горизонталі. На кінцевому етапі проводиться зйомка об’єкта після закінчення всіх будівельних робіт, для контролю їх якості.

Метою  сьогоднішнього заняття було вивчити методику та набути навичок виконання технічного нівелювання, навчитись вести записи результатів вимірювання в журналі і виконувати необхідні обчислення.

Група була поділена на дві бригади, які самостійно, у змагальній формі, працювали над поставленими  викладачем  завданнями та показали високі результати.

Адже усі знають, що будівництво потребує точності. Саме її забезпечують геодезисти. Їхня непомітна і складна робота – основа точного виконання проєкту.