ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ЗА ПРОФЕСІЄЮ «Муляр, пічник, штукатур»

Кожна професія приваблива і цікава по-своєму. Але однією з найбільш престижних сьогодні є професія будівельника. Оновлюються і розширяються переліки будівельних робіт, з’являються нові будівельні матеріали, вдосконалюються обладнання й інвентар, тому і професії будівельної галузі також модернізуються, поєднуючи в собі широкий спектр можливостей і вмінь.

Однією з ліцензованих професій в ВСП “Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП” є комплексна професія  муляр, пічник, штукатур.

Підготовка за даним напрямом здійснюється:

  • – на базі 9кл.,з терміном навчання 3 роки та з отриманням повної середньої освіти;
  • – на базі 11кл., з терміном навчання 10 місяців.

В коледжі для підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів з даної професії створена відповідна навчально-матеріальна база, що включає в себе кабінети  спецтехнології та матеріалознавства, а також два  полігони: по мулярських та пічних роботах, штукатурній справі.

Пандемія коронавірусу внесла певні корективи в навчально-виробничий                  процес ВСП “Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП”.  Для забезпечення повноцінного освітнього процесу в онлайн-форматі викладачі та майстри виробничого навчання широко використовують сервіси для дистанційного навчання, проводять заняття у Meet Google. Щоб дистанційне навчання було захоплюючим та цікавим – розробляються професійні авторські відеоматеріали.

Професійно-практична підготовка з професії муляр пічник, штукатур здійснюється в навчально-виробничій майстерні кваліфікованими майстрами виробничого навчання Караймчуком Василем Олександровичом, Настіним Григорієм Григоровичем, Ющук Наталією Леонідівною.

Саме вони в навчальному закладі – основні організатори виробничого навчання учнів, їхні наставники та вихователі.

Високий професіоналізм і компетентність, глибокі педагогічні й виробничі знання, володіння найскладнішими вміннями і навичками на рівні останніх досягнень науково-технічного прогресу, любов до вихованців і милосердя, доброта і чуйність та інші загальнолюдські якості притаманні їм.

Предмети професійно-теоретичної підготовки з професії муляр, пічник, штукатур – спецтехнологію та матеріалознавство веде викладач I категорії Нашильник Оксана Федорівна. Викладач має грунтовну фахову підготовку, прекрасно володіє методикою проведення занять. Незмінно привітна і доброзичлива, але одночасно і вимоглива, Оксана Федорівна спонукає учнів до систематичних занять, переконуючи їх власним професіоналізмом у необхідності відповідального ставлення до навчання.

Її формула успіху  –  це любов до дітей і професії, невтомна праця, постійне самовдосконалення, творчість та креативність.

Період  навчання на полігонах найважливіший, бо майстер формує                   навчальні вміння, вивчає можливості кожного учня, закладає базу для правильного і раціонального виконання окремих трудових прийомів, вчить основам майбутнього професіоналізму. Оскільки учні оволодівають у коледжі професію за обраним фахом, урокам виробничого навчання приділяється першочергова увага.

Здобуваючи професію муляр, пічник, штукатур, учні зацікавлені у тому,                       щоб отримати грунтовні знання та досконалі навички та стати справжніми професіоналами. Адже саме муляр – це фахівець, який зводить новобудови, різні інженерні споруди, бере участь у ремонті житлових будинків, мостів, промислових, цивільних та інших споруд із природних та штучних будівельних матеріалів. Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях.

Професія муляр потрібна в нашому сьогоденні. Жодна новобудова, перепланування квартири, ремонт будинку чи приміщення не обходиться без кваліфікованого муляра.

Якщо буде потрібно змурувати піч або кімнатний камін потрібні послуги       пічника. Хороший пічник в сучасних умовах стає рідкістю, хоча затребуваність в його послугах постійно зростає. Про це свідчать оголошення в різних інформаційних джерелах. Досвідченого шановного майстра відрізняє бездоганне знання особливостей безлічі різновидів печей.

Штукатур  –  займається оздобленням різноманітних поверхонь, будівель,                стін за допомогою штукатуркидекоративним оштукатурюванням та лицювання стінза допомогою гіпсокартонних листів. Жоден ремонт квартири, будинку чи споруди не обходиться без кваліфікованого штукатура.

Отож, отримавши професію муляр, пічних, штукатур в ВСП “Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП”, ви завжди будете затребуваними на ринку праці !!!