КОНКУРС «КРАЩИЙ  ПРОЄКТ  ЖИТЛОВОГО  БУДИНКУ»

Щороку у квітні місяці  наші студенти змагаються між собою презентуючи розроблені власні проєкти житлових будинків. Ще більшою мотивацією наразі стає  питання  відбудови наших населених пунктів, і не тільки багатоповерхівок, але й невеликі котеджні містечка для постійного проживання чи дачні – аби виїхати з міста на природу та відпочити в комфортних умовах. Для цього безумовно необхідно мати будинок. Неважливо, яким він буде: компактним або великим, дво- або – одноповерховим, але для його будівництва потрібен проєкт.

Нещодавно стартував відкритий конкурс Re: Create UA. Архітекторам, ілюстраторам, дизайнерам та художникам з усього світу запропонували представити своє бачення відбудованої заново України. І вже є перші цікаві заявки.

За оцінками Міністерства розвитку громад та територій, російські окупаційні війська пошкодили або повністю зруйнували майже 7 тисяч будинків в Україні. Найбільше постраждав житловий фонд у тих населених пунктах, які зазнають численних ударів авіацією та важкою артилерією.

Війна ще триває, ще не закінчилася навіть гостра її фаза, а українці вже мізкують над тим, як будуть відновлювати зруйновану інфраструктуру, які будинки постануть замість однотипних “панельок”, де та як їх розташують, яке планування матимуть квартири, аби мешканці почувалися в них максимально комфортно. І попит на ці помешкання буде, адже, згідно із соціологічним опитуванням, проведеним Центром ім. Разумкова, майже 80% вимушених переселенців висловлюють бажання повернутися додому. Аби тільки було куди вертатися!

І наші студенти також не стоять осторонь, а бажають проявити свій талант, та створити реальні проєкти житлових будинків за технічним завданням, поки що від керівників проектів закладу, а в подальшому і від реальних замовників. Такі конкурси дадуть можливість набратись відповідних компетентностей з перспективою подальшого працевлаштування у провідних архітекторів України. А чому б і ні? Або просто отримати пропозицію роботи від престижних компаній України і навіть за кордоном.

Проєкт будинку – це  пакет документації, який визначає зовнішній вигляд і внутрішню структуру Вашого будинку з урахуванням основних будівельних конструкцій та інженерних систем і складається з наступних розділів:

  • Архітектурний розділ (плани, розрізи, вузли, фасади).
  • Конструктивний розділ (перекриття, схеми перемичок, покрівля, фундаменти і таке інше).
  • 3D модель – просторова візуалізація будівлі.

І чим детальніше і точніше буде розроблений проєкт будинку, тим більш зручним буде проживання в ньому.

Студенти працювали над тим, щоб точно передати уяву людини в 3D візуалізації, використовуючи прикладну графічну комп’ютерну програму  ArchiCad.  Кожний варіант, який запропонували учасники конкурсу були  індивідуальними, раціональними та заслуговували на  увагу всіх присутніх та членів журі.

Із восьми учасників конкурсу, з якими працювали викладачі коледжу Ж.В. Алексєйчук та О.М. Кожарко переможцями стали:

Микола БІЛАШ – 1 місце, «Односімейний житловий будинок»;

 Ілля АНТОНЮК -2 місце, «Двоповерховий житловий будинок на дві сім’ї»;

Максим ЛЕВЧИК -3 місце, «Двоповерховий особняк в м. Житомир».

Павло КРАВЧЕНКО- 3 місце, «Заміський будинок загальною площею 131 м2»

Переможці конкурсу нагороджені дипломами, а  учасники відповідними сертифікатами.

     Голова циклової комісії                                       Жанна АЛЕКСЄЙЧУК