Фестиваль «Коляда-2020»

На столі — свята вечеря.
Вся родина — за столом.
Відчиняє ангел двері
Позолоченим крилом.

Благу вість нам сповіщає
Про народження Христа.
В хаті свято розцвітає,
Гріє душу доброта.

Пахне сіном і кутею.
Сяє зірка. Сніг скрипить.
І колядка над землею
З білим ангелом летить

 

     Різдво є одним з головних християнських свят, яке вирізняють унікальні звичаї і традиції, а також власні символи. Значення цього свята настільки велике, що навіть хід нової історії і літочислення ведеться від Різдва Христового. Різдво в Україні завжди було прийнято зустрічати особливо. А найулюбленіша традиція на різдвяні свята у дітей – це співати колядки, щедрівки та отримувати за них подарунки. Колядники починають ходити по будинках із Святого вечора. Часто вони носять із собою на палиці велику зірку – вона символізує Віфлеємську, яка ознаменувала народження Христа.

     Перед тим, як зайти до будинку, молодь або дітлахи просять дозволу заколядувати. Коли господарі погоджуються, колядники починають співати про народження Христа, а також бажають господарям щастя, здоров’я і достатку, за що колядників обдаровують солодощами та грошима.  Вважається, що чим більше колядників відвідає оселю, тим щедрішим буде для родини рік.

    Фестивалем  “Коляда – 2020”  розпочався навчальний семестр в Костопільському БТК. В приміщенні Будинку культури коледжу було святково, весело та радісно. Ведучі запрошували на сцену колективи груп, які виконували колядки та  щедрівки, віншували та бажали, щоб всі дні нового року були світлими та щедрими на радісні події. Важливим елементом фестивалю було роз’яснення суті свята Різдва, збереження традицій. Урочисто, піднесено, велично і натхненно  звучали колядки у виконанні студентських та учнівських груп. Це було неймовірно! Звучали і добре знані нам тексти, і зовсім нові.

    Це так по-домашньому, коли у коледжі просто лунає коляда! Дякуємо усім класним керівникам, їхнім вихованцям за душевно проведений вечір. Свято вдалося, адже все сприяло для його проведення – піднесений настрій, святкова атмосфера в залі, спільно виконана коляда, все сповіщало, що не забуті славні українські звичаї, традиції та свята.

     Як заключний акорд свята лунала фінальна колядка «Добрий вечір, тобі, пане господарю», яку виконували всі учасники  фестивалю.  Ми ще раз впевнились, що наші учні та студенти чудово знають українські традиції. Кращими виконавцями колядок та щедрівок стали:

І місце – група №4 «Рай розвився»,

ІІ місце – група 81 Б «Хай Ісус, мале дитя, Вас благословляє»,

ІІІ місце – група №2 «Нова радість стала» та група №5 «Темно в небі зірка засіяла».

     На загальноколеджній лінійці 20.01.2020 року переможців фестивалю було нагороджено грамотами від адміністрації коледжу та солодкими подарунками від первинної профспілкової організації. Всі учасники фестивалю отримали подяки.

      Сподіваємось, що це свято стане гарною традицією нашого коледжу. До нових зустрічей!

Previous Image
Next Image

info heading

info content