День захисників і захисниць України

14 жовтня 2021 року в Україні святкуємо День захисників і захисниць. День захисників і захисниць України – нова та набагато влучніша назва для важливого свята, раніше відомого як День захисника України.

Напередодні цього свята в усіх групах коледжу куратори та класні керівники провели виховні заходи, приурочені цьому святу, на уроках історії викладачі провели квести та вікторини.

Українці впродовж усієї історії особливо ставилися до своїх захисників. Та для незалежної України свято доволі юне – відзначається з 2014 року.

Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.  Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

У ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір “мазепинка”, нарукавний тризуб. А гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.

2014 року п’ятий президент України Петро Порошенко переніс День захисника вітчизни з 23 лютого на 14 жовтня і перейменував його в День захисника України. Дату 14 жовтня обрали тому, що це була одна з найбільш важливих дат для запорізьких козаків – у цей день вони проводили свої ради, на яких обирали нового гетьмана або отамана. 14 жовтня також вважається днем створення УПА.

14 липня 2021 року Верховна Рада підтримала законопроєкт №2325 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України”, який перейменовує День захисника України на День захисників та захисниць України.

    Також радимо до перегляду ознайомче відео: