День пам’яті жертв голодомо́рів

Щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада – День пам’яті жертв голодомо́рів .

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам’яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

О 16.00 год. оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

25 листопада в групі №10 відбулася виховна година-реквієм “Рік 33-ій… Голод… Голод…” Класний керівник, Катерина Борисівна Субботіна, демонструвала учням ролики зі спогадами очевидців голоду, відео “Голодний дух”. А також усі разом запалювали свічку пам’яті. Учні читали вірші відповідно до теми.

Previous Image
Next Image

info heading

info content