День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 8 та 9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В ці дні вшановується подвиг українського народу та його визначний внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні.
 8 травня – День пам’яті та примирення, встановлений Указом Президента України від 2015 року. Його метою є гідне вшанування подвигу українського народу та висловлення поваги всім борцям проти нацизму.
 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ніч проти 9 травня 1945 року німецький генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель підписав Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що поклало кінець найбільш кровопролитному конфлікту в історії Європи. 
 Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак. Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак як символ пам’яті з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника І світової війни, Джона Мак-Крея – «У полях Фландрії»:
«В полях фламандських квітне мак
Поміж хрестів – скорботний знак
по нас…».
 Ці історичні дати завжди оповиті смутком – за мільйонами невинних життів, які забрала жорстока війна. Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих заради миру та майбутніх поколінь.
Також у ці дні ми висловлюємо слова безмежної вдячності та глибокої шани нашим мужнім і хоробрим захисникам – ветеранам Другої світової війни, які 76 років тому відважно побороли нацизм, і сміливим хлопцям та дівчатам, які боронять кордони України в наші дні.
Щиро бажаємо їм і кожній родині міцного здоров’я, злагоди і благополуччя!
Нехай над нашими головами завжди буде мирне небо!