8 травня – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  Україна сьогодні, 8 травня, уже шостий рік поспіль разом з усім світом офіційно відзначає День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками війни, який є і пам’ятною датою 75-ї річниці капітуляції нацистської Німеччини. Завтра, 9 травня, традиційно і урочисто відзначатимемо й День перемоги.

      Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

    Внесок українського народу у перемогу над нацизмом неможливо переоцінити: понад 9 мільйонів осіб було забрано з України до радянських Збройних Сил, близько 4 мільйонів з них полягли у запеклих боях, рятуючи світ від нацистського поневолення.

    Український народ завжди прагнув миру і добросусідства. Проте,  нажаль, битва українців за незалежність та територіальну цілісність, за перемогу триває і донині.

     Ця найстрашніша трагедія минулого століття залишиться живою пам’яттю в наших серцях. Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

   Цей святий день завжди викликає почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас, тому що Перемога була завойована дуже великою ціною.

     Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни, і трудівникам тилу, які самовіддано працювали задля Перемоги!

    Вітаємо Вас із Днем пам’яті та примирення! Вітаємо Вас із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!