28 липня 2022 року українці святкують ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Історія впровадження свята
Майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України було запроваджено нове свято. Його встановлено указом президента Володимира Зеленського, підписаним під час урочистостей до річниці.
Це свято співпало з історичною для українців датою – Днем хрещення Київської Русі – України, а також днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
Тоді ж під час промови на урочистому засіданні Верховної ради України президент повідомив, що День Української державності стане вихідним днем.
Однак через військовий стан додаткові вихідні скасовуються. Такі нормативи закладені до статті 6 Закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”. Зокрема закон призупиняє дію статті 73 Кодексу законів про працю, яка визначає святкові та неробочі дні. В чому суть свята
Верховна рада у травні 2022 року затвердила законопроект, який пройшов під № 5864 і був підтриманий 257 голосами.
Як йдеться у пояснювальній записці, нове свято сприятиме утвердженню наступності більш ніж тисячолітньої історії Української держави.
Згідно з документом, Україна бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.
День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває Російська Федерація. Оскільки в системі дезінформації Москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною “триєдиного російського народу”.