24 СЕРПНЯ – ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Вітаємо з ювілейним державним святом — 30-річчям Незалежності України!

   День Незалежності України – це головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.

   Ще з часів Київської Русі українці прагнули жити вільно, сповідувати свої традиції та звичаї, не зазнаючи при цьому поневірянь та утисків. Історичні умови складалися так, що на наших землях постійно панували інші народи-сусіди, та попри все наші співвітчизники протягом століть боролися за свою свободу, і лише нинішнє покоління – наші сучасники у 1991 році вибороли її.

    Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення.

    Цього року українці святкують 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя.

   30 років незалежності – це справді знакова подія, тому що Україна – молода країна з багатовіковою історією.

   У цей, непростий для багатьох українців, рік варто консолідуватись та спробувати осмислити, чого ми досягли за минулі три десятиліття, порадіти за власні перемоги та винести уроки з власних поразок, а також усвідомити виклики, які стоять перед державою та її народом зараз.

   В ці дні багато із нас будуть говорити про тисячоліття державності на наших теренах, про понад 100 років від проголошення самостійної української держави в 1918 році та звісно про 30 років відновлення незалежності в 1991 році. Вслухаємося і вдумаємося у ці слова, вивчаймо ці історії, щоб уміти собі та іншим пояснити пройдений шлях, зрозуміти які ми помилки зробили колись щоб не повторити їх у майбутньому, і які перемоги ми цінуємо, щоб на їх підставі здобути нові – ще більш значущі.

   За 30 років незалежності Україна подолала надзвичайно багато викликів. Але ми вистояли, стоїмо й неодмінно переможемо!

   Дізнатись більше про шлях України до Незалежності, коріння української державності та боротьбу українців за власне самовизначення можна в інформаційних матеріалах УІНП підготовлених з нагоди Дня Незалежності України.