14 жовтня – Покрова Божої Матері, День українського козацтва та День захисників і захисниць України

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисників та захисниць України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно…
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. З 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисників та захисниць України.

Напередодні  потрійного свята викладачем Субботіною К.Б. було проведено тематичну виховну годину. Учні пригадували походження релігійного свята, шукали зв’язок віри з козацтвом та усвідомили значущість оборони сучасних кордонів України. Також було показано відео тренувань українських десантників на яворівському полігоні, що сприяло патріотичному вихованню молодого покоління