КОНКУРС «КРАЩИЙ  ПРОЄКТ  ЖИТЛОВОГО  БУДИНКУ»

Уже стає доброю традицією проведення в нашому коледжі конкурсу проєктів на «Кращий житловий будинок», який організовують викладачі спецдисциплін Ж.В. Алексєйчук та О.М. Кожарко. Події, які сьогодні відбуваються в нашій рідній Україні, тобто загарбницька війна РФ, не змогла нашим учасникам конкурсу в цьому завадити. Адже потрібно буде відбудовувати наші населені пункти, і не тільки багатоповерхівки, але й невеликі котеджні будинки, для постійного проживання, чи дачні – аби виїхати з міста на природу та провести там час в комфортних умовах. Для цього безумовно необхідно мати цей будинок. Саме проєкти таких будиночків представили конкурсанти. Неважливо, якими вони  будуть: компактним або великим, дво- або – одноповерховим, але для їх будівництва потрібен проєкт.

Проєкт будинку – це  пакет документації, який визначає зовнішній вигляд і внутрішню структуру будинку з урахуванням основних будівельних конструкцій та інженерних систем і складається з наступних розділів:

  • Архітектурний розділ (плани, розрізи, вузли, фасади).
  • Конструктивний розділ (перекриття, схеми перемичок, покрівля, фундаменти і таке інше).
  • 3D модель – просторова візуалізація будівлі.

І чим детальніше і точніше буде розроблений проєкт будинку, тим більш зручним буде проживання в ньому. Для цього необхідно враховувати певні критерії: функціональні, які мають забезпечувати максимальну надійність будинку, його довговічність і безпеку, відповідність своєму практичному призначенню і зручність користування;  технологічні, де будинок повинен споруджуватись за максимально сучасної технології та при цьому забезпечити мінімальну тривалість будівництва; екологічний, при якому будинок дасть мінімальний негативний  вплив на навколишнє середовище і проживаючих в ньому людей і звісно  ж естетичний критерій – наприклад, архітектурна виразність зовнішнього вигляду будинку і благоустрій території та внутрішнього простору, що в цілому забезпечить позитивний емоційний вплив і створить комфортні умови перебування власників і гостей.

Але самостійно розробити проєкт не кожному під силу. А тому найкращим варіантом буде звернутись до фахівців даної галузі, які поки, що навчаються, хто на першому,  хто на третьому курсі, але вже на цьому етапі спроможні запропонувати свої варіанти проєктів комфортних житлових будинків, які виконували в графічній комп’ютерній програмі ArchiCad, щоб точно передати уяву людини в 3D візуалізації.

Кожний варіант, який запропонували учасники конкурсу: студенти групи 91Б Алексіюк Валерій, Колдун Юрій, Кухар Павло, Ничипорук Андрій та  групи 11Бі Кунц Едуард і Соломко Юрій  є   індивідуальними, раціональними та заслуговували на нашу з вами увагу.

Звісно якщо проводиться конкурс то і оцінює його фахове журі. В складі: голова –  А.П. Алексєйчук, викладач спеціальних дисциплін, директор коледжу, члени журі: Н.В. Божко, викладач спеціальних дисциплін, заступник директора з НВР та М.М. Коваленко викладач комп’ютерних дисциплін.

Перемогу здобули :

  • Алексіюк Валерій – 1 місце, «Заміський котедж з відкритою терасою»;
  • Ничипорук Андрій -2 місце «Двоповерховий будинок загальною площею 93 м2»;
  • Кухар Павло -3 місце «Дачний двоповерховий будинок з великою вітальнею».

Заслуговують на увагу і проєкти студентів Колдуна Юрія «Компактний двоквартирний будинок з плоским дахом»; Кунца Едуарда «Особняк з ніздрюватого бетону»  та Соломко Юрія «Заміський особняк з піноблоків».

Переможці і учасники конкурсу нагороджені відповідними дипломами.

                                                                                 Голова ЦК   Жанна  АЛЕКСЄЙЧУК