ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

ВІТАЄМО З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

103 роки потому українці продемонстрували всьому світу своє прагнення бути єдиною нацією, жити в унітарній державі, захищати незалежність, поважати свою історію, культуру, традиції.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Однак, на жаль, через низку причин об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу не було доведене до кінця. Головна з них – скрутне становище, в якому незабаром опинилися Директорія та її уряд, що були змушені під натиском радянських військ залишити майже всю територію України. Не в кращій ситуації була й ЗУНР, перебуваючи у стані постійних військових дій з польським арміями.

Разом із тим, хоча соборність України і не вдалося утвердити, Акт злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства. Він задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України.

Пам’ять про існування власної держави у 1917–1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала на продовження визвольної боротьби у 1991 році з відновленням незалежності України.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

У ВСП «Костопільський будівельно-технологічний фаховий коледж НУВГП» також приєднались до урочистостей по вшануванню цих подій. В студентських та учнівських групах кураторами та класними керівниками були проведені інформаційно-освітні та тематичні виховні години «Соборна. Вільна. Неподільна». У бібліотеці коледжу проведено книжково – ілюстраційну виставку до Дня Соборності України. До перегляду студентам і учням пропонувалися відеоролики про ці визначні події.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Сердечно бажаємо вам, шановні, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України !!!