Звіт про проведення тижня української літератури в  Костопільському будівельно-технологічному коледжі НУВГП

     Минають роки й століття, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Є в нашій літературі  ім’я, що не потребує високих означень та епітетів, воно входить у свідомість кожного з нас із самого малечку, як подих рідних просторів.  З 12 по 16 березня 2018 року в Костопільському будівельно-технологіч-ному коледжі НУВГП пройшов тиждень української літератури, присвячений вшануванню пам’яті Т.Г. Шевченка  «Тарас Шевченко:  у житті, у творчості та пам’яті поколінь».

      Мета заходів: розширити кругозір учнів та студентів, поглибити знання  життєвого і творчого шляху Т.Г. Шевченка, показати велич і неповторність творчої спадщини, її значення для розвитку української літератури; формувати вміння використовувати здобуту інформацію у творчій діяльності, розвивати творчу ініціативу, вміння самостійно працювати з додатковою літературою, працювати в групах, виховувати інтерес до літератури.

     Розпочався тиждень проведенням загальної  лінійки, під час якої заступник директора з навчально-виховної роботи Пацурківський М.А.  надав інформацію про заходи, які відбудуться у рамках  тижня, оголосив мету їх проведення та завдання.

      12.03.2018 року розпочала роботу виставка-конкурс на кращу стіннівку серед учнівських та студентських груп. Переможці: Ковбар Андрій, студент групи №71 ХМ (І місце) та Мартинчук Максим, студент групи №71 Б (ІІ місце).

      14.03.2018 року відбувся конкурс читців-декламаторів  «Величне слово Кобзаря». Учні та студенти  із захопленням поринули у світ творів Т.Г. Шевченка.   Враховувались артистичність, виразність декламування, вміння передати настрій ліричного героя.  Кращими читцями стали:  Яростюк Валентин, студент групи №71Б (І місце); Воробйов Василь, студент групи №71 ХМ (ІІ місце); Бруяка Тарас, учень групи №8 (ІІ місце); Омелянчук Аркадій, студент групи № 71 Б (ІІІ місце), Ярощук Денис, учень групи №10 (ІІІ місце).

      Викладачами української літератури, класними керівниками та кураторами,  в рамках тижня, проводилися бесіди для студентських та учнівських груп, інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»,  «Ми тебе не забули, Тарасе!», «Т.Г. Шевченко у пам’яті поколінь».

      15.03.2018 було проведено загальну виховну годину «Т.Г. Шевченко:   у житті, у творчості та пам’яті поколінь», котра супроводжувалася відео- презентацією. Під час подорожі Шевченківськими стежками учні  та студенти ознайомилися із місцями перебування Тараса Григоровича в різні етапи його життя,  його живописною спадщиною. Учні та студенти із задоволенням декламували вірші  та уривки з поем Кобзаря, захід не залишив байдужим жодного глядача.

     16.03.2018 року відбулась інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?» серед студентських груп 1-го курсу (групи № 71Б, 71 ХМ). Підготовка студентів до цього змагання пройшла ґрунтовно, адже були висвітлені різні питання, навіть позапрограмового характеру. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь студентів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як поета, художника, громадського діяча. Тривала гра увесь час була напруженою та цікавою. Студенти пригадали життя та творчість Тараса Григоровича, показали відмінні знання, у фіналі перемогу здобула команда групи №71Б.

      Цього ж тижня учні та студенти змагались  у написанні  творів на тему

«Шевченко у пам’яті поколінь». Кращими було визнано роботи наступних учнів та студентів: Харчук Микола (студент групи №71 ХМ),              Мориконь Михайло (учень групи №4), Регеза Роман (учень групи №8), Слісарчук Богдан (учень групи №8).

      Тиждень української літератури, присвячений вшануванню пам’яті  Т.Г. Шевченка пройшов  на достатньо високому рівні,  до активної роботи вдалося залучити всі учнівські та студентські колективи, учні та студенти  отримали багато нової та цікавої інформації, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.

      19.03.2018 року  на загальній лінійці заступником директора з навчально-виховної роботи Пацурківським М.А. було підведено підсумки проведеної роботи,  кращих учасників тижня нагороджено грамотами.

      Про геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз  спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його твори, адже слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України.

Previous Image
Next Image

info heading

info content