Вихованці коледжу вшанували пам’ять полеглих у визволені України від фашистських загарбників.

День визволення України від нацистських загарбників  відзначається в Україні щорічно  28 жовтня, у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

Із нагоди 75-річниці визволення України від фашистських загарбників у місті Костополі біля Меморіалу Слави зібралися представники влади району та міста,  трудових колективів підприємств, установ, організацій, студенти та учні Костопільського будівельно-технічного коледжу.

У 1941–1945 роках саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході вигнання нацистських окупантів з України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій: спалено 714 міст, 10 млн. загиблих.

Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Присутні схилили голови перед тими, хто боронив країну від ворога у роки Другої світової війни, хвилиною мовчання вшанували пам’ять співвітчизників, полеглих у боротьбі за честь і свободу України, усіх невинних жертв, чиє життя обірвала війна.

По завершенню заходу усі присутні поклали живі квіти до підніжжя Меморіалу Слави.

Previous Image
Next Image

info heading

info content