Цікава лекція

8 листопада 2017 року на базі Костопільського будівельно-технологічного коледжу Марина Глущук, фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, разом із викладачем біології вищезазначеного коледжу Марією Линкою провели лекцію-семінар на тему «Соціально-політичні небезпеки, їхні види та особливості». Головна увага була акцентована на протидії торгівлі людьми.
«Нині торгівля людьми є однією з найсерйозніших соціально-економічних проблем. Тисячі українців щороку покидають Батьківщину та їдуть у пошуках кращої долі закордон, де через свою легковірність і правову необізнаність стають жертвами торгівлі людьми», – зауважила Марина Глущук, фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У процесі заняття розглянули сутність та причини торгівлі людьми, види та форми сучасного рабства, конкретні рекомендації щодо того, як уберегтися від цього злочину.
«У суспільстві поширена хибна думка, що від торгівлі людьми страждають лише жінки. Насправді досить часто чоловіки та діти теж стають жертвами. Метою торгівлі жінками може бути використання їх у сексуальному бізнесі, насильницький шлюб, примусова праця та інші. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві; дітей – у жебрацтві; осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів», – сказала Марія Линка, викладач біології.
Корисні рекомендації щодо того, як не стати жертвою торгівлі людьми надала студентам Марина Глущук. А саме: вирушаючи закордон, потрібно бути обережним до пропозицій роботи, підписувати трудові контракти (перед цим уважно ознайомившись із їхнім змістом), залишати рідним та друзям копії своїх документів (закордонного та українського паспортів, візи, контракту, власну фотографію, зроблену нещодавно, свої контакти та контакти роботодавця закордоном), зареєструватися у посольстві або консульстві України у країні призначення. Це найголовніші правила, яких варто дотримуватися.