Тиждень української мови в Костопільському БТК НУВГП

Вже традиційно в перші дні листопада в нашому коледжі урочисто проходить Тиждень української мови, присвячений до Дня  української писемности та мови,  який відзначають 9 листопада.

Програма предметного тижня була досить насиченою: викладачі української мови проводили найрізноманітніші заходи. Це і конкурси, і онлайн-вікторини, і виставки, і лінгвістична кав’ярня.

З нагоди відкриття тижня словесності, 04 листопада була проведена виставка-конкурс студентських газет, що були заздалегідь підготовлені.  На перервах всі викладачі, учні та студенти мали змогу долучитися до колективного створення газети «За що я люблю   рідну мову?».  Такий вид роботи зацікавив, як учнів, так і педагогів, виявив їх креативність, дослідницькі знання, логічне мислення.

Викладачі української мови Лисицина Б. Ю, Кухоцька О. Є, Милацька В. В., разом з бібліотекарем Степчук Н. В. підготували виставку підручників з української мови та літератури; рекомендаційну презентацію літературних новинок, де учні, студенти та викладачі змогли ознайомитися з новими книжковими надходженнями з української мови, словниками, довідниками та з літературою для підготовки до ЗНО.

05 листопада, викладач української мови та літератури, Милацька В. В., провела відкрите заняття на тему «Модні тенденції в українській літературі 2019» в групах № 8 та 81-Б. Діти презентували найновіші книги сучасних авторів. Розгляд проблемних питань відбувався шляхом застосування методу трикутника Уолта Діснея.

06 листопада всі викладачі мали змогу відвідати Лінгвістичну кав’ярню «Вона така мінлива… Наша мова» , де за чашкою кави, ознайомилися зі змінами в правописі. Висновки, стосовно корисності матеріалу, було зроблено за допомогою методу рефлексії.

Учні 3 групи та студенти групи 91-Б взяли участь у  Всеукраїнській дистанційній олімпіаді( онлайн). Вони пройшли комплекс тестових завдань, що дало змогу їм в черговий раз перевірити свої знання. По завершенню, учні та студенти отримали сертифікати та пам’ятні дипломи.

Впродовж тижня було проведено І етап Мовно-літературного конкурсу учнівської та студенської молоді ім. Т. Шевченка в групах молодших спеціалістів та кваліфікованих робітників. Найкращою роботою визнано твір студентки групи  81-Б, Мишук Оксани.

07.11 було проведено І етап Конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. Участь брали  учні та студенти, які показали найкращі результати в ІІ етапі Конкурсу. Переможцем стала студентка  групи 81-Б Борейчук Галина .

Заключним етапом тижня став  Всеукраїнський радіодиктант  національної єдності. До написання долучилися студенти ІІ курсу   групи 91- Б, 91-ХМ,  та 81-Б, 81-ХМ, учні 7 групи,  викладач української мови та літератури Кухоцька О. Є, Милацька В. В. та Стахнюк О. П.

Викладачі української мови висловили подяку всім, хто долучився до проведення заходів. Найактивніших учасників нагороджено грамотами та подяками.

Отже, тиждень української мови – це шанс ще раз нагади всім, хто ми є, якого народу діти, що мова наша – найкраща, наймилозвучніша, наймиліша…

Previous Image
Next Image

info heading

info content