ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРОФЕСІЙНИХ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ «БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ»

Щоб усіх перемагати, треба розум розвивати,

гостре око, слух, терпіння і тоді прийде уміння!

 Тижні циклових комісій стали традицією і невід’ємною частиною навчально-виховного процесу в нашому коледжі. Вони сприяють, насамперед, поглибленню знань студентів, розвивають інтерес до вивчення дисциплін, спонукають до вироблення ґрунтовних умінь та навичок.

Отже з 25 по 29 листопада 2019 р. у коледжі проходив тиждень циклової комісії викладачів професійних дисциплін спеціальності “Будівництво та цивільна інженерія”, який проводився згідно затвердженого плану. Розпочала тиждень викладач Алексєйчук Ж.В., яка провела відкритий «урок – творчий звіт», у групі №91Б, першого курсу на тему «Унікальні світові об’єкти будівництва». На цьому уроці студенти показували і захищали перед спеціальною комісією свої творчі роботи. За 2 тижні до проведення цього уроку студенти отримали теми творчих робіт для розробки. Звіт включав аргументацію теми, суть роботи, ілюстрацію опрацьованих матеріалів. Усі студенти гарно підготувались та показали хороші результати , за які отримали відмінні оцінки.

26.11.19 року викладач Коваленко М.М. на відкритому практичному занятті з дисципліни  «Технологія та організація будівельного виробництва»  провів апробацію тестової програми контролю знань з теми «Земляні роботи» для студентів групи 71Б. Тут викладач показав, як швидко та одночасно задіявши всіх студентів можна перевірити тематичні знання та готовність до виконання практичних завдань з визначеної теми. Студенти за результатами тестування показали хорошу якісну успішність.

Екватор тижня  ЦК (середа 27.11.2019 року) був насиченим та цікавим. Розпочався цей день «Брейн-рингом» у групі 91Бі на тему «Геометричне нівелювання зв’язуючих точок», який підготував і провів к.т.н., викладач «Інженерної геодезії» Панчук Ю.М. Змагалися між собою дві команди:  Команду №1 очолював Гурин Вадим, а команду №2 Ковальчук Ілля.  Змагання складалося із двох турів. І тур включав в себе  перелік питань теоретичної частини, а ІІ тур- практичні завдання, які необхідно було виконати з допомогою нівеліру.  В І турі перемогла команда №1, а в ІІ – перемогу здобула команда №2. Сумарно, підбивши результати обох турів перемога дісталась команді №2, яку очолював Ковальчук Ілля.

В цей же день традиційно відбувся Креслярський турнір, метою якого була перевірка і закріплення знань з геометричного креслення та основ нарисної геометрії, розвиток логічного мислення і просторової уяви, а також прояв командного духу інтелектуальної боротьби. Роботу команд оцінювало фахове журі у складі: голова ЦК Алексєйчук Ж. В. (голова журі), викладачі Кожарко О.М. і Ступницька Т.А. В заході  прийняли участь студенти групи 91Бі: команда «Фектум» – Гурин Вадим (капітан команди), Онищук Роман, Гаврилюк Дмитро та команда «Гамбіт» – Ковальчук Ілля (капітан команди), Трофімчук Ілля, Дімітров Михайло.

    Змагання проходило у 3 тури: І – кодові тести з виведенням на екран монітору питань та варіантів відповіді; ІІ – конструктивні тести, які виявляли здатність учасників турніру до логічного розуміння теоретичного матеріалу; ІІІ – практичні завдання творчого характеру, де кожен учасник обох команд демонстрував свої практичні навички і вміння розв’язування задач за допомогою креслярських інструментів. Боротьба була запеклою, команди-учасниці протягом турніру йшли пліч-о-пліч.  Аудиторія активно вболівала за команди та емоційно реагувала на перемоги в проміжних турах. Обидві команди-учасниці протягом турніру показали хороший результат. За підсумками змагання з невеликим відривом найсильнішою стала команда «Фектум».

  Також інші учасники заходу – вболівальники та глядачі –  мали змогу не тільки перевірити свої знання з креслення, а й дізнатися багато нового,  переглянувши презентаційний матеріал «Етапи розвитку графіки та креслення». Захід підготувала і провела викладач коледжу Гоздецька Т.Т.

Завершився день проведенням викладачем Алексєйчук Ж.В. практичного заняття –вікторини  на тему «Проектування плану громадської будівлі»  Заняття проходило у вигляді гри  «Хто хоче стати відмінником?». На якому, за допомогою питань було перевірено глибину знань студентів з  розділу «Громадські будівлі», загальний рівень ерудиції, показано практичне використання здобутих знань; розвивались логічне мислення та кмітливість, а також інтерес до будівельних конструкцій через гру. Ця гра виникла в США, а згодом її почали проводити в інших країнах. У Росії гра називалась    « О, щасливчик!», в Україні – «Перший мільйон». Аналогічну гру проводили і ми. Кожний із студентів  групи –це претендент на гравця, щоб стати відмінником. Студенти показали грунтовні знання як з теоретичного курсу так і виконавши практичне завдання. Найкращі результати показали Мартинчук Максим та Василенко Тарас.

28.11.2019 року виклад Кожарко О.М. провела вікторину «Знавці будівельних конструкцій» з дисципліни «Будівельні конструкції» в якій, за призове місце, активно боролись студенти групи №91Бі і своєю участю показали хороші знання з теми «Покриття, покрівлі». Команди – учасниці протягом всього етапу йшли пліч-о-пліч та здобували непогані результати в різних номінаціях, але команда «Будівельник» на чолі із капітаном команди Ковальчуком Ілльою впевнено пішла вперед і виборола перше місце. Молодці, так тримати.

Для студентів І курсу груп 91Б та 91Бі заступник директора Божко Н.В. провела знайомство з цикловою комісією викладачів професійних дисциплін спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», розповіла про те, над чим вони працюють, що вже зроблено та які плани вони мають на майбутнє. На цьому заході Наталія Вікторівна детально проінформувала, які дисципліни з циклу практичної підготовки студенти будуть вивчати. На що при вивченні цих дисциплін потрібно звертати увагу для здобуття глибоких та ґрунтовних знань. З вітальним словом до студентів звернувся також директор коледжу Алексєйчук А.П., який побажав студентам успіхів в освоєнні такої важливої і потрібної професії, миру, благополуччя і цікавого студентського життя. Кульмінацією цього дня стало вручення залікових книжок студентам груп 91Б та 91Бі .

Протягом тижня  у бібліотеці коледжу працювала книжкова виставка «Будівельний супермаркет», підготовлена бібліотекарем Степчук Н.В., на якій студенти паралельно відгадували,  які підручники вивчатимуть по своїй спеціальності. Тому, що серед виставлених підручників були схожі, але вивчаються вони студентами інших спеціальностей. Такий хід завдань досить зацікавив студентів особливо першого курсу.

Також викладач Ступницька Т.А. підготувала досить цікаву вікторину «Я майбутній будівельник», де студенти і індивідуально і  колективно, включаючи знання, логіку та кмітливість розгадували завдання.

По завершенню  всіх запланованих заходів  відбулося засідання циклової комісії  з обговоренням та обміном інформацією. Також на цьому засіданні були підведені підсумки проведених тижневих заходів, відзначені позитивні моменти та завдання на майбутнє.

Previous Image
Next Image

info heading

info content