ТИЖДЕНЬ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ВИКЛАДАЧІВ ПРОФЕСІЙНИХ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ «БУДІВНИЦТВО ТА ЦИВІЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ»

З 19 по 23 листопада 2018 р. у Костопільському будівельно-технологічному коледжі проходив тиждень циклової комісії викладачів професійних дисциплін спеціальності “Будівництво та цивільна інженерія”, який проводився згідно затвердженого плану. Завданням тижня було вдосконалення професійної майстерності викладачів через участь в організації та проведенні визначених і позаурочних заходів, використання різноманітних форм і методів роботи для розкриття творчого потенціалу студентів та викладачів.

В рамках цього тижня викладачі циклової комісії проводили різні екскурсії на виробництво, навчальні полігони по підготовці кваліфікованих робітників професій будівельного напрямку, проводились різні відкриті заходи.

19 листопада 2018 р викладач спецдисциплін  Алексєйчук Ж.В. провела заняття-екскурсію на підприємство  «Блок Маркет». Студенти групи 71Б з великою зацікавленістю знайомились з обладнанням, технологічним процесом виробництва та випуском готової продукції. Ми щиро вдячні керівнику підприємства «Блок Маркет» Степчуку О.Г. за надану можливість ознайомити студентів будівельного напряму з сучасними  технологіями виготовлення гіперпресованої цегли різних форм та конфігурацій, виробів для влаштування паркану, бруківки, фундаментних блоків тощо.

Бібліотекар Степчук Н.В. в рамках проведення тижня циклової комісії з 19.11. по 23.11.18 р. організувала виставку навчально-методичних матеріалів для студентів спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» під назвою  «Бібліородзинка: Будівельник», де студенти мали можливість ознайомитись з навчальною літературою тощо.

Викладач Алексєйчук Ж.В., в кабінеті будівельного матеріалознавства, організувала виставку сучасних будівельних матеріалів різного призначення, яку могли відвідати всі бажаючі. Викладачі коледжу, учні та студенти мали змогу не тільки побачити матеріали в натурі, але і почерпати корисну інформацію про них  із презентаційних матеріалів.

20 листопада 2018 року викладач Алексєйчук Ж.В. провела відкриту вікторину з дисципліни «Будівельні конструкції» під назвою «Містер Архітектор» серед студентів групи 61 Б. Змагалися між собою дві команди:  Команда №1 під назвою «Вбивча сила»  та команда №2 під назвою « Не подарок».

  Змагання складалося із трьох  турів. І тур під назвою «Бліц опитування» включав в себе  перелік запитань, на які команди протягом семи хвилин давали відповідь, першими натиснувши сигнальну кнопку. ІІ тур носив назву «Показуха». Гравці повинні були швидко відгадати  картинку, яка захована під чистим полотном. Після наданої відповіді, полотно зникало і відповідь проявлялась на екран. ІІІ тур носив назву «Впізнай мене». Він заключався у логічному мисленні. На екрані з?являлась картинка конструктивного вузла з елементів будівлі. Команди на швидкість повинні були назвати його, вказати місце розташування в будинку та назвати елементи, з яких він складається. За результатами трьох турів запеклої гри перемогу здобула команда «Вбивча сила», яку очолював Деревенко Максим. Особливо хочеться відмітити неперевершену гру студента цієї команди  Супрунюка  Владислава, якому за правилами вікторини по праву можна надати звання «Містер Архітектор».

   21.11.2018 року в коледжі традиційно відбувся Креслярський турнір, метою якого була перевірка і закріплення знань з геометричного креслення та основ нарисної геометрії, розвиток логічного мислення і просторової уяви, а також прояв командного духу інтелектуальної боротьби. Роботу команд оцінювало фахове журі у складі: Рубель М. В.(голова журі), Степчук Н. В., Ступницька Т. А. В заході  прийняли участь студенти групи 71Б Кундас Іван (капітан команди), Мартинчук Максим, Захарчук Іван та студенти групи 71ХМ Ковбар Андрій (капітан команди), Харчук Микола, Бондаренко Іванна.

    Змагання проходило у 3 тури: І – кодові тести з виведенням на екран монітору питань та варіантів відповіді; ІІ – конструктивні тести, які виявляли здатність учасників турніру логічного розуміння теоретичного матеріалу; ІІІ – практичні завдання творчого характеру, де кожен учасник обох команд демонстрував свої практичні навички і вміння розв’язування задач за допомогою креслярських інструментів. Боротьба була запеклою, аудиторія активно вболівала за свої команди та емоційне реагувала на перемоги в проміжних турах. Обидві команди-учасниці протягом турніру показали хороший результат. За підсумками змагання з перевагою в один бал найсильнішою стала команда групи №71Б, яка й отримала Грамоту Переможця Креслярського турніру. Команда групи №71ХМ отримала Подяку за активну участь у проведеному заході.

    Також інші учасники заходу – вболівальники та глядачі –  мали змогу не тільки перевірити свої знання з креслення, а й дізнатися багато нового,  переглянувши презентаційний матеріал «Етапи розвитку графіки та креслення». Захід підготували і провели викладачі коледжу Гоздецька Т.Т. та Кожарко О.М.

21.11.18 року викладачем інженерної геодезії Панчуком Ю.М. була проведена ознайомча лекція на тему: «Застосування сучасних геодезичних приладів, перспективи розвитку» для студентів І та ІІ курсу. Висвітлені основні параметри геодезичних вимірів для вирішення основних інженерно-геодезичних задач. Наведені будова, принцип роботи, основні тактико-технічні характеристики, галузь застосування сучасних геодезичних приладів. Зокрема геодезичної лазерної рулетки Leica Disto A5 для безпосередніх та посередніх вимірювань відстаней; трасошукачів – для підземного знімання комунікацій; цифрових нівелірів з штрих кодовими рейками; самонавідних безвідбиткових електронних тахеометрів – для знімання місцевості і винесення проектів в натуру; лазерних сканерів для знімання складної ситуації; безпілотних літальних апаратів для складання ортофотопланів місцевості за знімками. Зроблений аналіз сучасного геодезичного обладнання та приладів, окреслені тенденції розвитку геодезичної галузі. Всі студенти з великим задоволенням ознайомились з сучасними приладами, задавали цікаві запитання викладачу та отримували змістовні відповіді.

22 листопада  о 14.20 год відбулась презентація циклової комісії викладачів спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», на якій заступник директора з НВР Божко Н.В. ознайомила студентів молодших курсів із основними напрямами діяльності ЦК та викладачами, які в ній працюють. На цьому ж заході після презентації виступив директор коледжу Алексєйчук А.П. Він звернув увагу студентів на важливість і правильність обраної спеціальності, перспектив розвитку будівництва, наголосив на потребі гарного навчання та  традиційно в урочистій обстановці вручив залікові книжки студентам груп 71Б та 81Бі.

В цей же день студент 4 го курсу групи №51Б Сущик Артем презентував модель 3Д принтера, показав як він працює надрукувавши кубик параметрами 150х150х150 мм із різьбою заданого діаметру. Після друку кубика всі бажаючі мали змогу перевірити точність заданих параметрів електронним штангенциркулем та перевірити діаметр різьби, закрутивши болт. Також Артем надав можливість присутнім переглянути інші вироби надруковані ним на 3Д принтері.

23.11.2018 року викладачем Кожарко О.М. старшим майстром Воронком О.Д. була організована та проведена екскурсія студентам груп 71Б та 81Б в виробничі майстерні коледжу, з метою ознайомлення з виробничими полігонами мулярів, пічників, штукатурів, плиточників-лицювальників, малярів, а також із столярними майстернями ручної та механічної обробки деревини. На цих полігонах студенти даних  груп будуть проходити навчальну практику, яка обумовлена навчальними планами спеціальності. Майстри виробничого навчання Карпінський Р.В. та Бойко С.М. змістовно проінформували студентів із робочими місцями та виконаними зразками практичних завдань учнів груп відповідних професій, а також переліком всіх послуг по виконанню будівельних робіт, які коледж надає.

По завершенню  всіх запланованих заходів  відбулося засідання циклової комісії  з обговоренням та обміном інформацією. Також на цьому засіданні були підведені підсумки проведених тижневих заходів, відзначені позитивні моменти та завдання на майбутнє.

Previous Image
Next Image

info heading

info content