Тиждень безпеки дорожнього руху

     З 06 по 12 травня 2019 року Україна долучається до проведення 5-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху ООН, що пройде під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Його метою є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з-поміж усіх європейських країн.

     “Дорожній травматизм і смертність внаслідок ДТП — це одна з п’яти найпоширеніших причин смертності і травматизму у світі. У світі смертність внаслідок ДТП з кожним роком зростає. Зокрема, за минулий рік у світі внаслідок ДТП загинуло 1 млн 350 тисяч людей, кожні півтори хвилини у світі гине людина у ДТП. Це означає, що в аваріях на дорогах щодня гинуть 3,7 тисячі людей у світі. ВООЗ зазначає, що найчастіше в ДТП гинуть діти та молодь до 29 років. Лише за минулий рік в Україні сталося більше 150 тисяч ДТП. Загинуло близько 3,5 тисячі українців, а 31 тисяча – були травмовані.

     Попередити такі випадки та знизити смертність і кількість травм можна, скоригувавши свою поведінку. З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

      В нашому коледжі сьогодні також розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху. Він  має на меті нагадати студентам правила безпечного переходу дороги, безпечної поведінки на зупинках, на залізничному транспорті, посадки у громадський транспорт. Студенти матимуть можливість проаналізувати різні пригоди на дорогах, прийняти правильне рішення в суперечливій ситуації,  ознайомляться з негативними наслідками,  до яких призводять дорожньо-транспортні пригоди та порушення правил безпеки на залізничному транспорті.

      А вже сьогодні на лінійці заступник директора коледжу з НВР Пацурківський М. А. та викладач Рубель М. В. ознайомили студентів та учнів з найбільш поширеними  небезпеками, що чекають на дорозі,  та основними правилами безпеки.

     Трохи пізніше відбулась зустріч студенства, учнівства та працівників коледжу з працівниками поліції. Ярмолюк Роман Михайлович, інспектор ювенальної превенції, та Бондар Микола Сергійович, поліцейський сектору реагування патрульної поліції  №3, провели цікаву та змістовну бесіду.  Представники поліції наводили приклади із реальних ситуацій на дорогах, обговорювалися причини ДТП за участі пішоходів, наслідки та відповідальність за порушення ПДР. Студенти та учні мали змогу задати питання та отримати обгрунтовану відповідь. Діалог був корисним для нашого колективу.

  Отож, старт вдався. Тиждень продовжиться іншими насиченими подіями та заходами згідно плану.

Previous Image
Next Image

info heading

info content