Проведено профілактичний захід «Зупинимо туберкульоз в Україні» для студентської молоді

 22 березня 2018 року, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, юрисконсультом відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мариною Глущук на базі Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП проведено захід із профілактики туберкульозу. Це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається переважно повітряно-крапельним шляхом, на жаль, поширюється в Україні досить швидко. Саме тому прийнято Указ Президента від 22 березня 2002 року №290  «Про Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз».

У більшості випадків хвороба вражає легені, але вона може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі та інших.

У процесі спілкування увагу студентів було зосереджено на причинах, ознаках та наслідках хвороби. Зокрема, ознаками туберкульозу є: кашель, що триває понад 2 – 3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень.

За наявності хоча б декількох з перерахованих симптомів варто звернутися до лікаря. Туберкульоз – виліковний!

Студенти переглянули відеоматеріали та мали можливість поставити запитання.