Новинки в будівництві: ЗD-панелі.

3D — панелі — це одна з найсучасніших технологій будівництва, яка об’єднує принципи відразу двох способів зведення конструкцій: каркасно -панельного і монолітного. Основа будівлі, тобто його каркас, збирається з типових пінополістирольних елементів, попередньо вироблених на заводі. Первинний монтаж закінчується, коли арматурні сітки, вмонтовані в панелі , приварюються до основних арматурних стрижнів з нержавіючої сталі.

Таким чином, створюється стійка несуча конструкція, яка служить ідеальним каркасом для заливки бетону. У підсумку виходять надзвичайно міцні, надійні і швидкі у зведенні монолітні конструкції з потужною арматурною підкладкою.

Нові технології в будівництві об’єднують краще від добре зарекомендуваних способів зведення будівель, відмінним прикладом чого служить технологія використання 3D -панелей.

Декоративні 3D панелі відносяться до числа інноваційних оздоблювальних матеріалів, здатних змінити стиль будь-якого інтер’єру, завдяки великому асортименту квітів, малюнків і фактур, а також можливості здійснення їх монтажу на різні види поверхонь, таких як цегляні, дерев’яні, бетонні, гіпсокартонні та інші. Рельєфні стінові панелі застосовуються для розділу приміщення на різні функціональні зони, декорування стін і сходових маршів, візуального збільшення простору приміщень, прикраси окремих ділянок стінових перегородок і інших поверхонь, оформлення вітрин, стелажів, торгівельних залів, кафе і кінотеатрів. Зростаючий інтерес до використання 3D панелей полягає не тільки в їх зовнішньої привабливості, а й в основних відмінних характеристиках, серед яких екологічність і гіпоалергенність.

Одним з основних показників, від яких залежить ціна 3D панелей, є матеріал, використаний в процесі їх виробництва. Для виготовлення стінових панелей даного виду застосовують скло, МДФ, пластик, гіпс, дерево, ПВХ, алюміній та інші матеріали, які визначають технічні та експлуатаційні властивості панелей, а також спосіб їх монтажу і подальшого догляду.

Підготувала   викладач   спецдисциплін  Ступницька Т.А.