Наш вклад у вирішення екологічних проблем

     Життя кожного з нас заполонили товари і продукти органічного синтезу. Це значно знизило споживання мінеральних ресурсів з надр землі, але з іншого боку, збільшило навантаження на переробку відходів синтетичних органічних залишків. Важко сказати достеменно, скільки років розкладається пластик – сотню чи кілька сотень. На сьогодні ще не пройшло стільки часу, аби бодай перша пластикова пляшка могла розкластися. Проте планету можна врятувати від надмірного забруднення, використовуючи його повторно.

     Саме дати другий шанс на життя використаному пластику вирішили студенти Костопільського будівельно-технологічного коледжу. Активні представники студентського самоврядування запропонували учнівсько-студентській спільноті прилаштувати в буфеті коледжу ємності для використаних пластикових пляшок. Ідею студентів підтримали і викладачі.

Дружною коледжною родиною зібрали маже 20 кілограмів пластику, який відправили на пункт збору вторсировини.

     Сортування відходів в Україні ще не на високому рівні, але все більше громадян стають уважнішими до проблем довкілля та починають відокремлювати вторинні відходи, у тому числі – пластик. Зазвичай відсортовувати пластик починають саме з пластикових пляшок, які виготовляються з поліетилентерефталату (ПЕТ) і є найбільш поширеними в Україні.

          У розвинених країнах Європи вже давно усвідомили, що відходи пластику так само, як інші відходи (папір, скло, метал тощо) потрібно максимально використовувати у виробництві як сировину. Окрім власне повторного виробництва тієї ж таки тари, вторинні ПЕТ-відходи використовуються для виробництва одягу (синтетичне волокно поліестер), взуття, сумок, аксесуарів, парканів, лавочок тощо.

      Україна поки що лише на початку свого шляху до повноцінного розвитку культури сортування відходів. Та активні громади, які переймаються екологічними проблемами, є рушійною силою цього процесу. Все частіше в населених пунктах ми бачимо встановлені роздільні контейнери для збирання пластику, скла, металу та паперу. Причому нове покоління, яке вже почали привчати до роздільного збирання змалку, подає великі надії.

       І ми маємо надію, що еко-ідея студентів Костопільського будівельно-технологічного коледжу буде втілюватися в життя і в інших навчальних закладах, організаціях та установах.