ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови

    Одним із завдань оновлення сучасної національної освіти є цілеспрямоване формування інтелектуального потенціалу нації, проведення Всеукраїнської олімпіади з української мови дає можливість проаналізувати ефективність роботи з обдарованою студентською молоддю та визначити шляхи її удосконалення.

      26 лютого 2019 року на базі Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП  було проведено ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови, в якому взяли участь 15 студентів – представники вищих навчальних закладів І-ІІ р.а. Рівненської області (ІІ курсу навчання), комплект завдань ІІ етапу олімпіади охоплює програмовий матеріал з різних розділів курсу, відповідно до чинних навчальних програм.

      Початок ІІ етапу ІХ Всеукраїнської олімпіади  з української мови урочисто відкрив привітальними словами директор Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП Алексєйчук А.П., до привітального слова приєднались методист Ради директорів Процюк В.К. та голова обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури Зелінська О.М.

      Уперше проведення олімпіади включало у себе також і проведення методичного об’єднання для викладачів української мови та літератури. Засідання круглого столу проходило у доброзичливій, дружній атмосфері. З доповіддю на тему: «Формування базових компетентностей особистості, використання потенціалу  творчих можливостей інноваційної  діяльності у процесі  вивчення української мови та літератури»  виступила викладач Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП Лисицина Богдана Юріївна, актуальність заявленої теми обумовлена інтеграційними процесами, що відбуваються в українському суспільстві та вимагають створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості. Після виступу доповідача, обговорення найактуальніших питань тривали, учасники круглого столу не залишились осторонь нагальних проблем сьогодення, що постали перед викладачами-словесниками.

      Після написання та перевірки робіт членами журі, було визначено  переможців. З-поміж 15 учасників олімпіади, що загалом виявили високий рівень знань з української мови, І місце виборола студентка Відокремленого підрозділу «Костопільський медичний коледж» КЗВО «Рівненська медична академія» Рівненської обласної ради Бортнік Марія Іванівна, ІІ місце посіла студентка Технічного коледжу НУВГП Головчук Юлія Дмитрівна, ІІІ місце – студентка Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ Кусак Ольга Михайлівна.

     З вітаннями до переможців та учасників олімпіади виступили студенти Костопільського  будівельно-технологічного коледжу НУВГП, в їх виконанні звучали музичні композиції, народні пісні (студенти гр. № 71 ХМ Будзигон Альберт, Харчук Микола), вірші (студент групи № 71 Б Яростюк Валентин), ведучими заходу були студенти: Крук Микола (гр. № 51 Б), Кучерук Анна (гр. № 51 ХМ).

      Переможця і призерів нагороджено грамотами та цінними подарунками. Для студентів участь в олімпіаді стала можливістю проявити свої творчі здібності, спробувати свої сили, стимулювати мотивації до вивчення української мови та літератури, а переможець представить Рівненську область у ІІІ етапі ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови.

    Видатний український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Previous Image
Next Image

info heading

info content

  Викладач Лисицина Б.Ю.